• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 13:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Участник №9 - Nemak : Сборен аквариум

Започната от Igi, 26.05.2005 22:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

Изчаках два дни с гласуването си в тази категория за да се абстрахирам от аквариумите на 77, raven, Живко и другите холандци.

Тук идеята е друга и бих искал да оценя това, какъв дом за своите любимци са предложили участниците.

В този контекст давам 6,00 за този участник.

А към Дидо: това с Амано стила добре, но имаше някаква функция на Фотошоп за корекция на перспективата. Ще я потърся. Представи си как би изглежал кадъра без изкривяване от перспективата!

dido

Това с перспективата не мога да го преценя добре. Все пак съм инженер по автоматика, не съм архитект :-)
Коригирано. Всъщност да не би да имаш впредвид корекция на дисторсията на лещата - това изгърбване на контурите по хоризонтала?

Просто се опитах се да махна тези детайли, които ми се струваха не на място. Моя визия де  :lol:

Stas

Имаш добра визия за нещата. А и ми се струва, че всеки един от нас се опитва да бъде архитект в една сфера, дето се учим един от друг и от най-скъпо платените чужденци... Честно казано може да прозвучи некомпетентно от моя страна, но някои от аквариумите на Амано не ме кефят толкова, колкото на някои колеги от форума. Аман(о) от съвършенство - не е ли скучно? Пък и не се знае неговите колко време са в това състояние, в което са снимани. Колко ли играе ретуша и при тях.

Имам предвид точно изправянето на контурите, така че да стане правоъгълник. Ще поработя по въпроса. Дай ми снимката върху която си работил ти, за да пробвам да я довърша. Става ли (по мейла)?

Аз не претендирам да разбирам и да съм архитект на аквариуми и т.н. Правя го за удоволствие и ми доставя удоволствие. Това имам предвид.

dido

Ами снимката е дадена. Аз я взех от снимките на Nemak в тази тема. Преработената можеш да я дръпнеш пак оттук.