• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

23.10.2020 05:05

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Участник №17 - Raven : Холандски аквариум- Aquascaping

Започната от Igi, 28.05.2005 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Igi

Име на участника: Мариан Маньовски - Raven

Данни за аквариума:

Размер: 120х30х55
Обем: 200 L
Категория: Холандски аквариум- Aquascaping
Растения: : Anubias barteri var. nana,Ludwigia arcuata,Ludwigia glandulosa (''perennis''), Ludwigia repens ''Rubin',Lysimachia nummularia 'Aurea',Microsorum pteropus,Rotala rotundifolia,Vesicularia dubya
Риби/Обитатели:
Platipoecilia =10бр.
Crossocheilus siamensis( SAE) = 10БР.
Neocaridina denticulata sinensis (red) = 30бр.  
Декоративни материали: Корени,камъни
Заден фон: Черна хартия
Осветление: 2х30W Silvania Gro Lux ,2x30W Silvania Aqastar - 120W общо + рефлектори
Филтрация:
Грунд: Пясък 3-5 мм. ,глина,хумус
Параметри на водата: КН = 6,Ph = 6.5 6.8,NO3 = 5-10,Fe=2,P=1
Допълнителна информация: Система СО2 DIY

Снимки: Деян Василев -Dido

Снимки:

Снимка 1:

Снимка 2:

Снимка 3:

Снимка 4:

Снимка 5:

Описание:

В общи линии това е класическа композиция два асиметрични острова с празнина между тях.от левият остров излиза надлъжно разположен корен които стига до фокусната точка на микрозориума и по този начин се получава ексцентрично свързване на двата основни масива в композицията.
левият преден план представлява каменист сипеи от които тръгват няколко линии мъх и анубиаси ориентирани от ляво надолу и надясно - по този начин исках да компенсирам липсата на площ отпред и да създам илюзия за растояние.
червеният куп лудвигий в дясно от средата също е каскадно ориентиран отзад напред и леко на ляво по същата причина.вътрешното растояние е 28 см. от предното стъкло до задното и това налагаше някои ограничения.
дясната част на аквариума е заета от едно растение само - единичен масив от микрозориум които да опонира на по разнообразната лява част и да е свързан с нея ненатрапчиво посредствум предният корен.
каменният сипей под микрозориума в дясно прикрива коренита му и създава баланс със същият по дълъг сипеи отляво.
купчето лизимахия аурелис в крайно ляво е просто акцент - стори ми се интересна заради кръглите си светли листа с които резонира на по тъмните мъх и анубиаси.

Longanlon

Оценка 5:

Страхотен, мога само да кажа. 6 само на господ де, добре, че не съм преподавател...

Мъха и анубиаса - перфектно.

Естествена композиция с хубава празнина...

Прекрасна плътност на групите растения.

Бе ти нямаш ли си друга работа освен да ме караш да завиждам?!?

NO CARRIER

Давам 6, макар че ми се вижда малко мястото за рибките, но те поне са малки. :)

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

tishovsx

Оценка 6 :

Това е представата ми за Акваскейпинг, не е важно колко са растенията на брой :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

dido

dido 1

Как де не поставиш отличен на тази красота :D
544л. Малави

Boby_

Мислех да не коментирам изобщо, но пред тая красота нямаше как да си затрая!  :lol:
Е, можеше още маааалко да се постараеш със снимките - не отговарят като качество на РАЗКОШНИЯ аквариум, но и така шестицата си я заслужаваш!!!  :lol:

Живко

казах,че няма да гласувам!
не мога да се въздържа обаче.
ще гласувам само за този аквариум.
6-с две ръце. :D
Никой не се е родил научен.

77

най добрия аквариум в раздела :D оценка 6 :D забележките са ми-дясната част не е перфектна и аквариума стои малко претрупан

dido

Цитат на: "Boby_"Мислех да не коментирам изобщо, но пред тая красота нямаше как да си затрая!  :lol:
Е, можеше още маааалко да се постараеш със снимките - не отговарят като качество на РАЗКОШНИЯ аквариум, но и така шестицата си я заслужаваш!!!  :lol:

Трудно се снима на естествено осветление. Проблема идва от големите разлики в осветеността на дъното и при повърхността. Ако има профи осветителна техника снимките ще станат по-добри, разбира се.

miTko

Дидо  е  прав  за  снимките.

Това е най-добрият според  мен аквариум в тази категория! И  подреждането и  количеството....всичко е по  каноните! Никакви  забележки за това!
Ех, ако беше направил план на растенията....Мисля, че е важен за тази категория, както за другите общ план! Това си е мое мнение.
Ами само за това - "мн.добър" !
Разни мои АКВАРИУМИ 

etg

Какво да коментирам, когато аз успея да направя нещо такова, тогава.
Оценка 6

lazarov

Маряне имам съмнения че има компютърна обработка слагаи масата и даи знак ние идваме.

dido

Да, има такава :-) Двете плати са фотоколаж :-)

Майтап бе.

Raven

много ви благодаря за мненията и оценките - те са много важни за мен :D
искам да кажа че снимките са абсолютния максимум според условията- по добре при това осветление и подреждане нямаше как да излезе. аквариума е много тесен- 30 см. и растенията са се отворили отгоре ,така до долу достига малко светлина.
особено под папрата в дясно ,там е тъмница защото листата му са опрели плътно в предното стъкло.

въобще не се получи това което го бях замислил в началото ,ама като за първият ми конкурс - толкова :lol:

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.