Автор Тема: конкурс  (Прочетена 26123 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 77

• Пламен
  • Глобален модератор
  • Публикации: 2 870
Re: конкурс
« Отговор #90 -: 23.02.2007г 18:06ч »
само акваскейп-категория ми звучи малко дискриминационно. макар че донякъде подкрепям идеята. проблемът е къде ще участват другите, които имат "не-акваскейп" аквариуми.
иначе ако се реализира тази идея с една категория, то би следвало да има и "кастинг", щото не всички аквариуми ще отговарят на условията за акваскейп и ще трябва да отпаднат предварително. разбира се това ще го решава журито. така че да му мислят на кого ще режат главата и кого ще допускат :)
аз съм с двете ръце за конкурс с жури. за международно участие не казвам нищо.
Призовавам да определим (и то скоро) начален и краен срок за изпращане на снимки, за да се знае, защото иначе пак ще се проточи цялата работа във времето.
може да се направи паралелно и конкурс за "не-акваскейп" аквариуми. според мен там няма нужда от жури и предлагам да гласуват всички членове на форума   ;-)

Неактивен Живко

• angelarii
  • Началник
  • Публикации: 2 838
« Отговор #91 -: 23.02.2007г 18:06ч »
Всеки конкурс е уникален и е интересен сам по себе си.
Ние вече си имаме комкурс с три категории.
Имаме и конкурс "снимка на аквариумен обитател".
Не виждам защо трябва да променяме нещо, освен журито за категория акваскейпинг.
В съобщенията и поканите за чужденците ще пишем, че категорията тази година ще е отворена за международно участие ;-)
: 23.02.2007г 18:06ч
Пропуснах да добавя.
Големите конкурси правят състезание за растителни аквариуми в няколко категории. За различни литражи. С липсата на такива категории става ясно, че конкурса е малък.
Всъшност защо да не отворим и другите категории. Ще станем уникален конкурс.
Никой не се е родил научен.

Неактивен 77

• Пламен
  • Глобален модератор
« Отговор #92 -: 23.02.2007г 18:06ч »
то награди ще се намерят ,но се чудя как ще ги пращаме на хората :-D

Неактивен chandler

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 550
    • http://www.uni-vt.bg/1/userinfo.asp?zid=76&userid=774
« Отговор #93 -: 23.02.2007г 18:06ч »
Живко, за другите категории от миналия конкурс предполагам, че говориш. аз съм 'за'. в категория цихлидарници също може да се помисли за жури. има доста съфорумци с хубави цихлидарници и ще стане също интересна надпревара. другата категория сборен аквариум може да е както казва Пламен отворена за гласуване за всеки член на форума. а категорията снимка на обитатели мисля, че е излишна. нали има такъв малък конкурс вече.
за международното участие пак нищо не казвам  8-)

и да добавя нещо. предлагам всеки да праща снимките си без да посочва за коя категория иска да участва. журито преглежда всички снимки и решава кой е за акваскейп-категорията, кой е за цихлиди и останалите участници, които журито е отхвърлило за двете категории, отиват в Сборен аквариум.
« Последна редакция: 23.02.2007г 18:06ч от chandler »
chandler

Неактивен Живко

• angelarii
  • Началник
  • Публикации: 2 838
« Отговор #94 -: 23.02.2007г 18:06ч »
то награди ще се намерят ,но се чудя как ще ги пращаме на хората :-D

В повечето конкурси май сами си ги взимат. Абе ти знаеш най-добре.
: 23.02.2007г 18:06ч
и да добавя нещо. предлагам всеки да праща снимките си без да посочва за коя категория иска да участва. журито преглежда всички снимки и решава кой е за акваскейп-категорията, кой е за цихлиди и останалите участници, които журито е отхвърлило за двете категории, отиват в Сборен аквариум.

Това и аз си го мислех снощи, обаче на дискриминация ми прилича. Ако аз се преценявам за акваскейпинг, а не ме допуснат как ще ме убедят? Тегля им една и това е.

В крайна сметка въпросите може да се решат с анкети или пък еднолично от Ники, а той нищо не казва. Значи не се знае още конкурс ще има ли или не. Кога ще е.
На мен ми се искаше да е за април-май, но ако ще е сериозен с покани, чуждо жури няма как да стане. По-добре август септември.
Дру вариант.
Заковаваме конкурси на шест месеца. Датите са ясни. Има няма участници конкурс има. Пролетният или есеният е отворен за чуждо участие. Така ще приключим с вечните дебати и ще изглеждаме доста по-сериозни за евентуални участници отвън.
Никой не се е родил научен.

Неактивен 77

• Пламен
  • Глобален модератор
« Отговор #95 -: 23.02.2007г 19:07ч »
аз предлагам конкурса за акваскейп да го направим до 1 септември ,а резултатите на 31 септември.за другите конкурси май месец е добре.

и аз чакам ники да си каже думата.
« Последна редакция: 23.02.2007г 19:07ч от 77 »

Неактивен miTko

• глобално зелен
  • Глобален модератор
  • Публикации: 5 039
« Отговор #96 -: 24.02.2007г 12:12ч »
Чак от кастинг няма нужда. Чак такъв наплив няма да има, макар че не звучи зле да има! Чийто аквариум не е подходящ за категорията в която участва, просто ще се утаи на опашката. Логично е. Особено ако има жури, такъв няма шанс.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Неактивен chandler

• Публикации: 550
    • http://www.uni-vt.bg/1/userinfo.asp?zid=76&userid=774
« Отговор #97 -: 25.02.2007г 19:07ч »
на предния конкурс имаше според мен участници, които не бяха в правилната категория. ако имаш някой интересен дизайн, а участваш в сборен аквариум, не е честно спрямо другите участници в сборен аквариум. тези неща журито ще ги прецени и няма да ги допусне. то иначе е ясно, че нехубавите аквариуми ще останат назад.
и друго: ако наистина се реши да се разгласява из чужди форуми за конкурса, то наплив от участници може и да има...
chandler

Неактивен niky

• Администратор
  • Публикации: 2 492
« Отговор #98 -: 27.02.2007г 19:07ч »
и аз чакам ники да си каже думата.

Въпросите за конкурса ще ги обсъдим подробно на сбирката на форума (живот и здраве).

По принцип със съгласен с датата.

Неактивен Longanlon

• Триещ
  • Публикации: 5 480
    • Како Сийке, не съм от тях!
« Отговор #99 -: 28.02.2007г 09:09ч »
ама едно обсъждане ще бъде ...  *DRINK* *DRINK* *DRINK*