• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 05:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Резултати от конкурса IBAC 2013

Започната от NO CARRIER, 03.06.2013 12:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zariio

Абе колеги недейте така бе вземете се в ръце.Разгледайте малко снимки от конкурси и тогава се обиждайте че не сте дооценени.Колегата Краси дето го играе обиден на журито да му кажа че ако е в някой друг конкурс изобщо няма да бъде допуснат с този щръкналия мъх като на зло куче таковата.Тази гора само ти я виждаш колега.Ако продължаваш да не вярваш пробвай се на някой международен и пиши за резултата.Защо не разбирам журито трябва да ви се обяснява?така са преценили така са гласували.Един конкурсен аквариум не виждам аз просто сме на светлинни години назад но пък за сметка на това някои си имат самочувствието :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

tonino

Цитат на: 77 - 03.06.2013 23:23
и защо всички съдии трябва да гласуват еднакво?
каква е логиката?
Нещо не си ме разбрал. Ако търсим логика при оценяване от жури...просто няма такава :-D
Но все пак има определени критерии, по които се оценява. Ако всички в журито четат едни и същи критерии би следвало оценките им да не се различават съществено. Просто изтъквам очевидния факт, че има разминаване в оценките. На какво се дължи...не ми се иска да знам. Така, че може и да не ми отговаряш :-D
В този ред са прави някои хора, като се сърдят ;-) Като аквариумите им не отговарят на критериите...просто отпадат. Не виждам логика журито да дава оценка 1-2 или 3 точки от 10-15 или там колкото се дават по определен критерий, като по съответния критерий подобен аквариум реално трябва да получи 0. Обикновено компромисите не водят до нищо добро :-)

zariio

Имаха достатъчно време всички които не са съгласни с начина на оценяване и дори членовете на журито да си го кажат.Никой и думичка не обели а сега всички наскачаха.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

77

Цитат на: tonino - 04.06.2013 08:32
Нещо не си ме разбрал. Ако търсим логика при оценяване от жури...просто няма такава :-D
Но все пак има определени критерии, по които се оценява. Ако всички в журито четат едни и същи критерии би следвало оценките им да не се различават съществено. Просто изтъквам очевидния факт, че има разминаване в оценките. На какво се дължи...не ми се иска да знам. Така, че може и да не ми отговаряш :-D
В този ред са прави някои хора, като се сърдят ;-) Като аквариумите им не отговарят на критериите...просто отпадат. Не виждам логика журито да дава оценка 1-2 или 3 точки от 10-15 или там колкото се дават по определен критерий, като по съответния критерий подобен аквариум реално трябва да получи 0. Обикновено компромисите не водят до нищо добро :-)
в доста конкурси съм участвал ,но аз поне не знам случай аквариум да отпадне и да се декласира защото не отговаря на понятието акваскейп.можеш да погледнеш аквариумите на ада след 2000 място,картинката ми напомня на нещо...
за съдиите...примерно на ада се обявяват част от оценките на журито.и там има големи разлики в оценките на различните съдии.
винаги има съдии които са по строги и съдии които поощряват.
хубаво е отговорните и уважаваните потребители в тоя форум като теб ,ако нямат опит преди да дадат мнение да се поинтересуват как е по света ,а не да продължават да палят фитилите на част от участниците.защото ти точно това правиш.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

manol

Преди да кажа какво мисля искам да ПОДЧЕРТАЯ че съм доволен от гласуването!!!!

Знам че е безпредметно да пиша каквото и да е. Въпреки това искам да си изразя мението. Моята снимка е на предпоследно място. В моите очи  бих могъл да се класирам примерно 1-2 места по-напред. Но не там е работата. Моето място си е напълно заслужено заради вида в който ми е аквариума. Честно казано в моя аквариум ми харесва само идеята която се опитвам да пресъздам. Именно заради тази идея си си мисля че може би бих могъл да съм по-напред с 1-2 места.
Защото другите аквариуми на края на класирането нямат дори идея.
Като цяло САМО първите аквариуми стават за нещо!!!! Останалите, включително и моя, са под всякаква критика!!!!! Честно казано приличат на жабуняк!
Егати НАГЛОСТТА да си се класирал в дъното и да имаш претенции за каквото и да е!!!! Това могат да го направят хора които никога не са участвали на състезание от какъвто и да е вид. Драги господа марморанковци едно състезание се прави за да се определи кой е ПЪРВИ! Кой е най-добрия! Най-добрия обикновенно не е само защото е най-добър, а също така защото е и най-пробивен, най-късметлия, най-известен, най-богат, най-хитър, най-умен и тн. ако в нещо не е НАЙ то за да стане първи трябва да компенсира с някое друго свое качество с което да се извиси още повече над останалите! Това е красотата на всяко едно състезание. Това е така защото всеки човек е различна комбинация от качества.
За тия дето вдигат врява до небето нека да погледнат една снимка от акваскейп и да я сложат до тяхната за да видят колко са ЖАЛКИ!!!!
Например тази сложете до Вашата:

Знам че съм нов във Форума, но знам и причината поради която има такива изцепки след всеки конкурс.
Причината е че модераторите допускат своеволия в коментарите след конкурса и отговарят на нападките толкова меко. Според мен ТОВА е причината и толкова хубави аквариуми да ги няма в конкурса. Чисто и просто на собствениците им не им се занимава с глупости след това. Ма защо еди кой си спечелил.... ми защото журито така е решило. Който има претенции към състава на журито да каже преди това! Правилата и състава на журито бяха оповестени МНОГО преди самия конкурс.
Правилата са хубави! Дават възможност на критерии от различен характер да имат тежест в крайната оценка.
Това което куца е манталитета!
Модераторите струва ми се имат грешната представа че участниците са спортменски настроени и че милеят за конкурса. Истината за съжаление съвсем не е такава.
Правилата са ясни! Не ги променяйте! Дръжте на тях! Това е начина нещата да влязат в релси.
Дори трябва да са по стриктни! Например оборудването! Многократно е дъвкано, резултат никакъв!
Конкурс трябва да има! Простотиите след него НЕ!
Браво на всички участвали! На следващия конкурс пожелавам много, много по-добри резултати! Дай Боже 10 аквариума да се борят за първото място, а не 3-4!

Nikiengi

Цитат на: danielm - 04.06.2013 06:53
Здравейте,
Мислете за конкурсите като за приятелски повод 2 пъти в годината да качим снимки и да видим доста акви на колеги накуп.
А просто защото ги наричаме конкурси ... се прави някакво класиране.
И приемете олимпийския принцип.
Това май е най-смисленото, което прочетох в тази тема! Че аквариумите в конкурса не са на ниво (с малки изключения) е ясно, но защо винаги трябва да има сърдити не зная!!! Оценявано е от жури, дали са си хората оценките и толкоз. Май не трябва да се дават материални награди, а само грамоти, да се участва за удоволствие (дали пък и тогава няма да има сърдити?).  :-)

Raven

Не мислех изобщо да пиша но понеже ме споменахте с конкретно обвинение да обясня че снимката на аквариума направих около час преди изтичане на крайния срок, така че аквариума по отношение снимка спрямо актуално състояние в момента на пускането и е най пресният от всички в конкурса.

Самата снимка е отвратителна и на дори средно стандартен международен конкурс не биха я приели.

До последно не мислех да участвам, навих се само защото можах да вляза и да видя какво е положението.

Аз инициирах този конкурс преди години с идеята да има развитие, развитието го има и то е надолу, сега мисля че временно трябва да го прекратим защото акваскейп в България в момента няма.
От участниците има само два акваскейпа, останалото не е дори и опит, изобщо не ми пука кой на кого и за какво се сърди, аз съм приключил с акваристиката за момента и просто си поддържам аквариума така че си давам мнението като външен човек.

Най добрият опит за акваскейп е на вторият класирал се, аквариума е чист, изпипан, перфектни растения, перфектна снимка, ракурс , светлина и абсолютна липса на идея.
Пожелавам му все пак успех на конкурсите, според мен задължително трябва да се пробва.

Хора разберете едно нещо- акваскейпа е на първо място идея и след това реализация и детайл, не може да въртите едни и същи композиции от пет години и да копирате стари работи и да искате да се класирате напред на международни конкурси, най много точки журито дава за креативност и новаторство, аквариума трябва да те грабне от пръв поглед с нещо ново и интересно.

Както и да е, личното ми мнение е че трябва да спрем този конкурс а акваскейпа да остане в рамките на годишния като категория, винаги съм бил против журито защото така всеки персонализира недоволството си в определени хора, гласуването според мен трябва да е общо и да се изпипа така че да няма шмекерии, това е личното ми мнение.

Тъй като както вече казах за момента съм приключил с активната акваристика наградите не са ми нужни и ще ги разпределя по мое усмотрение или както преценят спонсорите.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Към nikan:
Виждаш моята оценка за твоя аквариум.
Интересно ми е ти каква оценка ще си поставиш, съгласно приетите критерии, като се има предвид, че половината от възможната тежест на оценката се пада на "Общо впечатление, аквариума като произведение на изкуството":popcorn:
Разни мои АКВАРИУМИ 

nikan

Разбра се че аз изобщо не отговарям на никакви критерии според уважавани колеги които по горе си казаха мнението въпреки това съм допуснат което не би трябвало да бъде ,благодаря за оценката *privet*

manyg

nikan, хайде стига де. Ти като знаеш, че аквариума ти не отговаря на изискванията защо го пусна? Защо очакваш комисията да ти каже, че не е подходящ след като ти го знаеш? (от коментарите ти по-горе останах с това впечеление).

Мисля, че е време да спрем с коментарите по тази тема. 4 страници с глупости се изписаха!

zariio

И после що нямало сбирки ами вие ще се изтрепете бе :-D :-D :-D :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Стоян Михов

https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

grigor nakov

Кога ще има Конкурс за ,,Сборен аквариум,,? :-P ;-) :-D


tonino

Цитат на: 77 - 04.06.2013 09:21
ако нямат опит преди да дадат мнение да се поинтересуват как е по света ,а не да продължават да палят фитилите на част от участниците.защото ти точно това правиш.


Тук си прав, нямам абсолютно никакъв опит. И от липсата на такъв гледам на нещата от по-различен ъгъл. Не търся сеири и не паля ничии фитили. Не змам защо, когато се дискутира нещо всичко се свежда до провокации,  скандали, конфронтация и т.н.
Мисля, че колегата, който е спечелил конкурса най-точно е вникнал в същността на проблемите.
Безпорен факт е ниското ниво...проблемите в оценяването...липсата на ясни идеи и от страна на организаторите за подготовката, провеждането и най-вече евентуалното развитие за в бъдеще на подобен тип мероприятие.
А най-голямата тъпотия, е най-вече липсата на толерантност и желание за цивилизован диалог, между всички нас, които се наричаме "колеги" в рамките на форума. С право съм си затворил всички раздели и съм оставил само "морския" активен *thanks