• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Акваскейп конкурс 2015

Започната от NO CARRIER, 08.09.2015 13:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Здравейте,

Сроковете за качване на снимки ще бъдат както за Коледния конкурс. Гласуването и обявяването също.

Условия, на които да отговарят снимките:

    Всеки участва с една снимка.
    Да е с размер (1024 пиксела по една от страните). Снимката може да бъде запълнена с неутрален цвят до нужния размер, но не бива да има отвличащи вниманието рамки и украшения.
    Снимката да е направена челно на предното стъкло (front shot) и да се вижда само аквариума без заобикалящата го среда.
    Снимката трябва да е направена след месец май 2014г.
    Да се придружава с информация за размери на аквариума, оборудване, растения, обитатели.
    Снимката да няма отличнителни знаци по които да бъде разпознат автора и.
    Снимки от акваскейпи, които са участвали в предишни конкурси, организирани от БАЕ и IBAC, няма да бъдат приети освен ако няма значителни промени в акваскейпа.
    В този конкурс ще се допускат само български участници.

Екипът на БАЕ си запазва правото да приема само снимки които определи като "акваскейп", ако се получи снимка, невлизаща в определението, авторът и ще бъде уведомен.

Оценяването ще се извършва от жури като за база ще бъде ползвана утвърдена  международна система за оценяване.

След края на гласуването ще бъдат видими общите и индивидуалните оценки на журито.

Членовете на журито ще бъдат обявени по-късно.

Сайт на конкурса: http://aquascaping-contest.com/
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

NO CARRIER

Акваскейпинг Конкурс 2015- Резултатите
Участници и оценки:

    Недко Петров - 582 т.
    Борис Христов - 548 т.
    Иво Скоклев - 516 т.
    Росен Янев - 493 т.
    Петко Петков - 472 т.
    Антония Минева - 464 т.
    Даниел Иванов - 424 т.

http://aquascaping-contest.com/listr.php?lang=bg
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Борис Христов

Браво Недко и честито 1-во място! *DRINK*
Изпълни си обещанието от миналогодишния конкурс ,за по-добро предствяне на този.Поздравления и на всички участниците в тази категория ,макар и толкова малко на брой.Благодарност и към членoвете на  уважаемото жури  отделили от времето за да ни оценят ,както и на екипа на БАЕ за организирането на конкурса. 

pro_filer

Благодаря, Боби!  *DRINK*
Благодаря на членовете на уважаемото жури, за насоките и коментарите, и на БАЕ за поредния организиран конкурс! Поздравления за всички участници и догодина по-хубави и повече аквариуми!  *bg*

miTko

Поздравления за тазгодишните участници! Слабичко, ама каквото - такова. До година - повече.
Разни мои АКВАРИУМИ 

danielm

Само 2 аквариума без техника ... от 7 участника. Набързо, в последния момент, без много желание и т.н. Единствено Недко и Боби се постараха.

discusfen

13.01.2016 21:39 #6 Last Edit: 14.01.2016 20:24 by Георги
С удоволствие бих дарил на печалившия 5,6 скалариики от моите да раздвижат стадото разбори.

pro_filer

Цитат на: danielm - 13.01.2016 20:29
Единствено Недко и Боби се постараха.
И ти си се постара за снимката ;)  *DRINK*

Цитат на: discusfen - 13.01.2016 21:39
С удоволствие бих дарил на печалившия 5,6 скаларийки от моите да раздвижат стадото разбори.
Благодаря за предложението, но мисля че ще ми раздвижат и полянката...  *JOKINGLY* *DRINK*

Борис Христов

13.01.2016 21:57 #8 Last Edit: 14.01.2016 13:26 by Борис Христов
Цитат на: danielm - 13.01.2016 20:29
Само 2 аквариума без техника...
Аз не мога да разбера едно нещо...
Ръкавите на по-голямата част нас са мокри през цялата година.Вадим и местим декорация.Садим, пресаждаме и подкастряме растения.В 80% от случайте повечето от изброените "манипулаций"  са напълно ненужни ,но...хоби.Имаме възможност един път в годината да си покажем аквариумите ,защото ни ОРГАНИЗИРАТ конкурс ,а да не си направим труда да си извадим техниката за снимка..?
Художникът рисува картина ,но за изложба и поставят рамка.Диригентът и оркестрантите ходят на репетиция с джинси ,но излизат на концерт с фрагове.Тези и много други примери говорят за две неща.Първо ,лично отношението към собствения положен труд и второ ,показват уважение към тези ,на който представят творбите си.


danielm

Цитат на: pro_filer - 13.01.2016 21:56
И ти си се постара за снимката :wink: *DRINK*
Не съм, с техниката съм ... но треволяка я скрива. В дясно се вижда.

pro_filer

Цитат на: Борис Христов - 13.01.2016 21:57
Аз не мога да разбера едно нещо...
Ръкавите на по-голямата част нас са мокри през цялата година.Вадим и местим декорация.Садим, пресаждаме и подкастряме растения.В 80% от случайте повечето от изброените "манипулаций"  са напълно ненужни ,но...хоби.Имаме възможност един път в годината да си покажем аквариумите ,защото ни ОРГАНИЗИРАТ конкурс ,а да не си направим труда да си извадим техниката за снимка..?
Художникът рисува картина ,но за изложба и поставят рамка.Диригентът и оркестрантите ходят на репетиция с джинси ,но излизат на концерт с фрагове.Тези и много други примери говорят за две неща.Първо ,лично отношението към собствения положен труд и второ ,показват уважение към тези на ,който тези хора представят творбите си.
Именно!
Цитат на: danielm - 13.01.2016 22:13
Не съм, с техниката съм ... но треволяка я скрива. В дясно се вижда.
Явно само ти си знаеш...
Мина още една година и е време за нови проекти! Дано през 2016 да сме повече и с по-добри идеи!  *DRINK*

bustama

Много мрънкане в случая, според мен е излишно. :-)
Какво толкова дразнят тези маркучи?!

miTko

Цитат на: bustama - 13.01.2016 22:34
Много мрънкане в случая, според мен е излишно. :-)
Какво толкова дразнят тези маркучи?!

Виж в големите международни конкурси и ще разбереш! При оценяването съм правил някои компромиси, за не толкова видима и дразнеща техника разбира се, щото ако не бях правил...нали се сещаш? Щях да издялкам оценките наполовина. То и без друго давам "стимулиращи" оценки по правило. Такива не бих дал на същите аквариуми ако бях член на жури в международен конкурс от висок ранг. То май всяка година пиша едно и също, но това е положението. Всеки може да се пробва в чужд конкурс, да види как е. Сигурен съм, че ще си промени отношението към нещата.
Разни мои АКВАРИУМИ 

bustama

Цитат на: miTko - 14.01.2016 10:08
Виж в големите международни конкурси и ще разбереш! При оценяването съм правил някои компромиси, за не толкова видима и дразнеща техника разбира се, щото ако не бях правил...нали се сещаш? Щях да издялкам оценките наполовина. То и без друго давам "стимулиращи" оценки по правило. Такива не бих дал на същите аквариуми ако бях член на жури в международен конкурс от висок ранг. То май всяка година пиша едно и също, но това е положението. Всеки може да се пробва в чужд конкурс, да види как е. Сигурен съм, че ще си промени отношението към нещата.

Когато ще се върши работа - да е както трябва. На половина, така да бъде, но да е реално. Нали се сщаш, че яма много участници - нека първо да има ниво, пък тоава да гледаме в чуждите ченийки...
Именно за това беше и моя коментар! От мрънкане в този лучай полза няма. Каквото - такова. Някой не си изводил техниката... и какво от това - клко от участиците са на ниво - според твоите разбирания, виждам, че гледаш от високо, че да го търсите това ниво...ти сам се изказа крайно за участниците. Аз затова и не участвам, не ми харесва системата. :-)

Caxapa

Ако не се спазват правилата и условията защо тогава е необходимо да се създават и налагат? И при това положение всеки ще е печеливш щом няма еталон по който да равняваме.  Безсмислено е да го коментираме всяка година  този въпрос. На който му допада участва. На който не, здраве да е. На сила хубост не става.

danielm

Догодина ще се понапънем повече. Да си пожелаем повече и по-красиви акви.
Нека не забравяме, че участието е и възможност за критична оценка и от други, но и препоръка.

miTko

Цитат на: bustama - 14.01.2016 18:03
Когато ще се върши работа - да е както трябва. На половина, така да бъде, но да е реално. Нали се сщаш, че яма много участници - нека първо да има ниво, пък тоава да гледаме в чуждите ченийки...
Именно за това беше и моя коментар! От мрънкане в този лучай полза няма. Каквото - такова. Някой не си изводил техниката... и какво от това - клко от участиците са на ниво - според твоите разбирания, виждам, че гледаш от високо, че да го търсите това ниво...ти сам се изказа крайно за участниците. Аз затова и не участвам, не ми харесва системата. :-)

Ако от участие ви спира ваденето на техниката, то тогава няма смисъл от цялата работа. Вярвам, че не е така. Ваденето на техниката е стандартно задължение и няма нищо общо с нивото, още повече, че се повтаря всяка година. Когато човек започне да се занимава с нещо ново, първо изгражда основни навици, нивото по-късно. Няма значение кой от къде гледа, започва се от това.
И пак казвам - гледайте снимки от големите конкурси, не се равнявайте по Харалампи, който не си бил извадил техниката!
Разни мои АКВАРИУМИ 

zariio

Цитат на: bustama - 14.01.2016 18:03
Аз затова и не участвам, не ми харесва системата. :-)

И коя точно система толерира оставянето на техниката при снимки за конкурс?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1