• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Връзване на 2 8w пури

Започната от radiwwww, 03.06.2019 18:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

radiwwww

Колеги, осветлението в малкия ми аквариум е за смяна. Първо беше 1 11w крушка, реших да пробвам с лед осветление, но резултата не ми хареса. Идеята ми е да сложа 2 пури т5 по 8w- аквариума е малък и по-дълги не се побират. Не мога да намеря запалване за  тези пури. Някой може ли да даде идея как да ги вържа, че в момента аквата е без никакво осветление.

Yakimov_d

Здравей и аз бях изправен пред подобен казус и го разреших с готови тела от строителните хипврмаркети брико, практикер и т.н.

Didooo

Здравей
Аз като не толко близък с тока бих те посъветвал да се свържеш с зоо парадайз ето ги контактите на фирмата:

Можете да се свържете с екипа на Zoo-paradise по един от следните начини:

телефон и viber: +359 888 532134 (работни дни от 10:00 до 18:00 ч, Събота и неделя - Почивни дни!)

email: sales@zoo-paradise.com


И да ги попиташ дали имат наличен или да ти предложат някой, който би ти свършил работа.
Око за око, зъб за кюфте

radiwwww

Благодаря, разгледах продуктите им, не видях да имат наличен, но ще им пиша.

niki_o

Разглабяш две енергоспестяващи крушки и използваш запалванията им :-)

radiwwww

Това с разглабянето ще се окаже единствения вариант, не успях да намеря запалване за 2x8w.
Да не отварям нова тема ще питам в тази. Стягам по- голям аквариум 95д/40ш/50в, аквариума вече е готов, капака ще е висящ- почти готов и той, само осветлението трябва да му наредя. Умувам колко пури да сложа в него. Обмислям три варианта
1. 3x39w- гролукс, аквастар и 865 на два кръга
2.4х39- горните плюс една 840 пак на два кръга
3.6x24 шахматно, 2гролукс,2аквастар,865+840.
Дайте съвет, че в Понеделник смятам да взимам нужните неща и да се захващам.
Аквариума ще е растителен, ще има и полянкови, ще се тори, след време съм намислил да сложа и система заCO2

Penta

Най-голямата трудност при изработка на осветление за растителен аквариум е височина над 45см. Иначе е лесно, има избор.
Грешка е да се проектира първо аквариума и след това осветлението - препоръчителните дължини за аквариум са 60/90/120см отговарящи на стандартните дължини на Т5 пурите (както и стандартните дължини на готовите осветителни тела за аквариум)
Но, след като това вече няма значение за теб остава ти варианта с 4x39W задължително с отделни рефлектори. 39W обаче отдавна се намират доста трудно, а запалване за нестандартните размери нямам идея откъде може да се намери :-(
Това е причината да премина на LED осветление и аз самия - 100см аквариум.

ТriMastiki

39 Wt се намират. Проблемът е със запалванията. Аз обиколих няколко сайта и един фалирал централен склад


radiwwww

Успях да намеря лесно пурите и запалванията. Проблем ми беше свързването, тъй като не бях правил нищо подобно до сега. Рефлектори не съм слагал. Ще видя как ще са нещата без тях и ако се наложи ще сложа. Мисля, че като за първи опит се получи доста добър капак. Остава да монтирам окачването му и преминавам към следващия етап- филтър и филтриращи материали. Ето малко снимки какво се полу.

Similar topics (5)

13120

Публикации: 6
Прегледи: 4115

22062

Публикации: 12
Прегледи: 8794

58064

Започната от sheytan


Публикации: 3
Прегледи: 3451

50474

Публикации: 8
Прегледи: 3783

26913

Публикации: 23
Прегледи: 15671