• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ъпдейт на лампите

Започната от stilista, 25.05.2007 19:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stilista

Изкам да попитам по-запознатите дали ще е добре да сложа аквастар 15в + 2 вито 8в .Общо се пада 31в за 86л аквариум и 0,36 за литър .Не мисля да увеличавам ватовете така че няма да добавям още лампи .В момента съм с 8в Вито +8в китайска+15в унгарска 750lm.Kaто осветление ми харесва но просто изкам да засиля растенията (не са претенциозни)Мерси предварително  *DRINK*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Longanlon

Не мисля, че ще има някаква разлика за растенията ти, на който и от двата варианта да се спреш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Violeta

Аз бих препоръчала да махнеш и двете 8-ватови и на тяхно място да сложиш още една свястна 15-ватова лампа. Ако искаш да гледаш растения, де.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

islander

Цитат на: stilista - 25.05.2007 19:13В момента съм с 8в Вито +8в китайска...

Ми то и Вито е китайско чудо :-P

stilista

Цитат на: islander - 28.05.2007 17:24
Ми то и Вито е китайско чудо :-P
Може и да е китайско ,но поне си има марка .Според мен свети много по-добре от другата дето нищо не пише на нея
Цитат на: Violeta - 26.05.2007 23:27
Аз бих препоръчала да махнеш и двете 8-ватови и на тяхно място да сложиш още една свястна 15-ватова лампа. Ако искаш да гледаш растения, де.
Не ми се дават наново пари за баласти.А иначе добра ли е моята комбинация която съм написал?Повтарям--растенията ми не са претенциозни-  :-)
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Violeta

Кой би могъл да каже каква е комбинацията, в която влизат две китайски лампи?
Иначе изборът си е твой, разбира се.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Flober

Според мен ( без претенции,че разбирам колкото Violeta ) най-добра "оценка" на осветлението ще получиш от растенията които отглеждаш.

islander

Като си помисля, едно време по комунистическо, с какви техники разполагахме и пак аквариумите ни бяха като джунгли, растяха си растенията (може и непретенциозни да са били ;-)).
Така, че остави тези, които имаш докато се наложи да ги сменяш и чак тогава дай малко повече пари за нещо по-качествено.

Violeta

Цитат на: islander - 29.05.2007 11:44
Като си помисля, едно време по комунистическо, с какви техники разполагахме и пак аквариумите ни бяха като джунгли, растяха си растенията (може и непретенциозни да са били ;-)).
Вярно. Но тогава никой не питаше каква комбинация от лампи да ползва, пък и къде да пита - нямаше интернет :-D
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

stilista

Цитат на: Flober - 29.05.2007 10:12
Според мен ( без претенции,че разбирам колкото Violeta ) най-добра "оценка" на осветлението ще получиш от растенията които отглеждаш.
Съгласен съм с теб .Вече имам 2 8w Vito и днес ми пристига 15 в аквастар и до седмица мисля че ще си проличи дали има ефект от лампите  *YAHOO*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

ВЕЛИНСКИ

Растенията "дърпат" най-добре от Gro-lux. Aquastar-ът създава по-скоро визуален комфорт при гледане в аквариума (10 000 келвина).

islander

31.05.2007 16:17 #11 Last Edit: 01.06.2007 11:30 by islander
Цитат на: stilista - 31.05.2007 08:34
Съгласен съм с теб .Вече имам 2 8w Vito и днес ми пристига 15 в аквастар и до седмица мисля че ще си проличи дали има ефект от лампите  *YAHOO*

За седмица само едва ли... дай си малко повече време.

stilista

Цитат на: islander - 31.05.2007 16:17
За седмица само едва ли... да си малко повече време.
Добре де  :-D ще бъда малко по-търпелив .Мисля да му правя периодични снимки за да видя какво е развитието им .
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

stilista

наистина тези лампи аквастар са страхотни  *BRAVO* сега аквата изглежда невероятно  *YAHOO*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Similar topics (5)

49194

Публикации: 0
Прегледи: 1892

3309

Публикации: 9
Прегледи: 5416

53211

Публикации: 0
Прегледи: 1540

11481

Публикации: 2
Прегледи: 3187