• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Препоръчайте СТУДЕН двоен баласт

Започната от ВЕЛИНСКИ, 28.05.2007 10:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ВЕЛИНСКИ

Търся да купя допълнителен 2 х 36W (или 2 х 30W) електронен баласт за T8, но искам да бъде максимално хладен при работа, защото ще стои вътре в капака ми, където си е жежко и без това.

В момента ползвам троен баласт на Tridonic, от който съм супер доволен, но той е всичко друго но не и студен - стига до към 40-45 градуса като работи.

Някой има ли впечатление от някой "хладен" модел и откъде мога да го купя?

iek

Използвам 2 двойни баласта на Осрам 2х18Вт ,не мога да кажа колко е температурата, но при допир са приятно топли, със сигурност около 45 гр.,при темп. в стаята 25гр.
Явно няма да те удовлетвори тази фирма( за мен не е проблем тази температура, тъй като баластите са извън капака)
Ако не те затруднява, има и друго решение за охлаждане- с вентилатор.
Друг вариант е да преминеш на Т5 НО.

NikolaV

Велински, имах същият баласт и беше затворен в капака, даже и отделна камерка. Никакъв проблем, че загрява малко. В момента капакът е при ПенчоД и знам, че си работи съвсем нормално - вече повече от две години. В момента съм с баласти 2х54в Т5 на волсон-швабе - пак толкова греят.

ВЕЛИНСКИ

Имам 3 вентилатора на капака, но ми се иска да намаля източниците на топлина на минимум.

Мислех и за вариант Т5, но нямам идея дали се внасят пури Coralstar 39W/85 см или подобен актиничен модел от друг производител - поне аз не съм виждал по магазините никъде.

Violeta

Едва ли ще намериш студен баласт. Двойните баласти имат в схемата си два мощни транзистора, които се прилепват към корпуса и той се превръща в радиатор, който разсейва отделената топлина. Ако искаш да избягаш от топлината идеята за Т5 определено не е добра - те са мощни лампи и греят повече от Т8. За баластите се отнася същото, каквото и за Т8.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Similar topics (5)

53040

Публикации: 32
Прегледи: 11171

53322

Започната от EMSI_


Публикации: 3
Прегледи: 2871

28376

Започната от gecatax


Публикации: 2
Прегледи: 3845

18140

Публикации: 7
Прегледи: 7584