• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Светлина И Капак проблем?

Започната от walkinhop, 08.06.2011 19:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

walkinhop

Здравейте акваристи. Живея в Кипър и преди две седмици реших да се върна към старото от децво хоби. Винаги сам бил много назад с информацията но този път искам нещата да са на по-високо ниво. Много бих искал да имам балансиран аквариум с повече растения и няколко вида schoolинг рибки. Към момента има само гупи за да тестват водата :P и 2 корита Растенията са само 2 валиснерии и 1 зелена топка. Изчетох доста от форума и сам изправен пред проблем. Акварюмат е 120 литра купен втора употреба с вътрешен филтър и т.н Проблемът е че им пластмасов капак част от комплекта които не се маха и има място само за 1 пура която е 30в. Очевидно е че ми трябва повече но незнам дали е рентабилно да търся пура 60В ако въобще намеря или е по-добра да махам този капак? Използвам кирилизатор така че моля извинете ми правописните грешки

M14iro

Здравей. Няма ли начин да махнеш капака , нанегово място направи друг и си сложи подходящо осветление за литража на аквариума ти?  *privet*

walkinhop

Пантите на този капак отзад са мисля залепени със силикон и незнам как е ваможно да се махне. Има ли пури повече от 60 в и колко струват горе долу

M14iro

Каква ти е дължината на аквариума ?

walkinhop


paolo6481

Няма как да сложиш по дълга пура от 90см.А те са 30вата.Не е нужно да сменяш капака а само да вградиш допълнително още лампи.Най-лесно е с по-тънките пури Т5.Китайски готови тела продават и не заемат никак място.Вчера слагах 2 такива на един оригинален пластмасов капак.Друг вариант са спираловидните енергоспестяващи крушки с обикновена фасунка но там трябва да помислиш и за влагоизолацията.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

ka4ulatiq

Цитат на: paolo6481 - 08.06.2011 22:04
Няма как да сложиш по дълга пура от 90см.А те са 30вата.Не е нужно да сменяш капака а само да вградиш допълнително още лампи.Най-лесно е с по-тънките пури Т5.Китайски готови тела продават и не заемат никак място.Вчера слагах 2 такива на един оригинален пластмасов капак.Друг вариант са спираловидните енергоспестяващи крушки с обикновена фасунка но там трябва да помислиш и за влагоизолацията.

Правилно - най-добре сложи допълнително осветителни тела, обаче с тези енергоспестяващи крушки няма да постигнеш много. По-добре си сложи специализирани лампи, нещата са с пъти по добре.


Similar topics (5)

28659

Публикации: 7
Прегледи: 5126

19981

Публикации: 11
Прегледи: 5785

12786

Започната от DarKkK


Публикации: 3
Прегледи: 3343

6699

Публикации: 2
Прегледи: 3004

58389

Публикации: 1
Прегледи: 2418