• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 16:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смяна на осветление

Започната от G.Georgiew, 27.05.2015 16:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

G.Georgiew

В момента в аквата съм с два гролукса 15w т8 пура, казаха ми че гролукса е хубаво осветление но за растения гледани надводно, а до долу не достигала много светлина и сигурно е так,  защото по аквата ми се появиха кафеви водорасли, аквата ми е с дължина 55 см, какво пура ще ми препоръпате защото не мога да намеря друга т8 под 60см ?? :-|

hip9

Има значение каква е дълбочината. Може да пробваш с лед по-икономично е от пура.

G.Georgiew

аз намерих 45см пак по 15 вата, тамън няма да сменям дросели и тялото, 6500 келвина е, иначе за предстоящия голям аквариум ще слагам лед защото там ще е доста по-икономично: ))

hip9


G.Georgiew

Hip9, забелязах че от както съм с това осветление цветовете на барбусите ми изсветляват много, когато се включи осветлението, а сутрин като стана ивиците и пак са ярко черни, водораслите изчезнаха на 100% явно от осветлението + 2та ансцитруса стана отлично, само се чудя дали не е прекалено силно осветлението, и дали няма да е по-добре да сложа едната силвания гро-лукс,  а ввтората пура да си остане обикновенната и другото че грунда ми е бял кварц и допълнително усилва светлината ? Дали няма да е по-добре?  :)

hip9

Добро утро да става да сложиш едната силвания ще имаш и топъл и студен спектър. Аз съм д 6500к и 4000к модули и цветовете при мен са добре.

G.Georgiew

Нали няма да стане слабо осветлението.? Че тя гролукса си е 15вата ама е малко лумени..??

hip9

Слагай я пък ще видиш как вървят растенията в последствие. Така ще има и червен спектър което е нужно за китките. Силвания гролукс знам че я използват на по ниски аквариуми защото на 50 см иначе е слаба.

Similar topics (5)

12752

Започната от endorphyn


Публикации: 2
Прегледи: 3633

55388

Публикации: 34
Прегледи: 12454

43437

Започната от pqko


Публикации: 3
Прегледи: 2679

28659

Публикации: 7
Прегледи: 5143

8520

Публикации: 2
Прегледи: 2870