• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
09.05.2024 20:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рефлектор - избор на форма

Започната от manyg, 01.08.2012 21:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petko

[Следващата идея е от канализационна ПВЦ тръба ф75 на полукръг с чупка в средата. Само се 4удя с какво мога да направя отразяващият материал. С кухненско фолио много много не ми се нрави...
[/quote]
Правил съм с ПВЦ тръба ,за отразяване ползвах алуминиево тиксо (има го по железариите 3-5лв.зависимост от ширината) много здраво лепи,и бързо става.Неудобство ,ако може да се каже е,че след 5-6 месеца трябва да се залепи ново ,от топлината на пурите губи ефекта си.

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

manyg

писах им да видим какво ще кажат

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

iivs

Виолета от астарио предлага хубави и не скъпи рефлектори аз си взех от нея и съм много доволен

manyg

Цитат на: Mirobg - 02.08.2012 16:54
На какво се спря?



Доколкотово видях имат готови рефлектори
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fros-bg.com%2Fuserfiles%2Fimages%2Fspecial_lamp%2Faluminii_7.jpg&hash=b52dc4e55f931f4cdc5e3b5fa8cc87b26d794dc8

само да видим с какви размери са и дали ще мога да побера 5-6 такива в 50 см


писах и на Астарио да видим какво ще предложат :)

DerWallfahrer

"Следващата идея е от канализационна ПВЦ тръба ф75 на полукръг с чупка в средата. Само се 4удя с какво мога да направя отразяващият материал. С кухненско фолио много много не ми се нрави..."

Бих ти препоръчал самозалепващо се огледално фолио, значително по- дебело е от кухненското и съответно не се поврежда толкова лесно. Лепи се надеждно за глатки и почистени повърхности и отразява доста добре светлината. От едно излишно пърченце, което остана след разкрояването за капака, си изработих огледалце. Ето един линк с такова фолио, предполагам, че и в бг може да се намери:


http://www.ebay.de/itm/Spiegelfolie-selbstklebende-spiegelnde-Effekt-Folie-Reflektorfolie-150x58-/160783768942?pt=Bastelmaterialien&hash=item256f759d6e
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

Асен Евгениев

Цитат на: dafil - 02.08.2012 15:25
Спрей-бял или никел :-D
С никелиране става. Ако си намери нещо подходящо по форма и размер, ще му излезе тънко да си направи.
Аз преди десетина години си никелирах лостовете за щангите от залата в един цех на пътя за Банкя, от
ръждясали и неугледни ставаха чисто нови за без пари. И покритието беше много здраво, трайно и като огледало.
Иначе с готови рефлектори е най-добре. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

57096

Публикации: 4
Прегледи: 2715

45350

Публикации: 11
Прегледи: 6815

40343

Публикации: 29
Прегледи: 10267

3951

Публикации: 5
Прегледи: 2999

51716

Публикации: 2
Прегледи: 2358