• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ за осветление на аквариум

Започната от aleks_av, 18.07.2017 10:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aleks_av

Здравейте!Нов съм!Нужен ми е съвет как да подредя тези три пури по ред, от гърба към лицето на аквариума, с колко ватов траф да ги захраня и добре ли са тези ватове за 80л. аквариум!
Ще има малко претенциозни растения и рибки, като за аматьор!

asito

Здрасти.Подреди ги както ти харесва.Аз същите три ги бях подредил в следния ред от гърба към лицето-гролукс,6500,аквастар.Търси два баласта,единия за 30в т8,другия за 15в т8.На два кръга да ги вържеш,да не светят постоянно трите ако не искаш.Ако пък не-един баласт за 45в.Най-добре кажи в магазина за какви лампи ти трябва,може пък и баласт  за 100в да стане.Според мен са добре,но не съм гуруто на растенията :)

aleks_av

Благодаря за бързия отговор! Мислих си че има значение реда на лампите за растенията или за рибите!В кои магазини да търся баласт( да питам за баласт, а не за траф)? И значи примерно 100 ватов няма проблем да захранва тези 45вата? Благодаря ти!

asito

Ааааа,може да има проблем ако баласта е за 100в.Писах ти да кажеш в магазина  за какви лампи търсиш запалване,за да те насочат.В ел магазините виж-елба,електромаркета,някакви други.В големите-практикер,бриколаж и т.н. не питай да не те излъжат нещо.

aleks_av

Да разбрах! Много ти благодаря за съветите!

a__andreew

Здравейте, опитай в зоопарадайс имаше интересни предложения и като цени и марки.

Similar topics (5)

14598

Публикации: 7
Прегледи: 4480

53800

Публикации: 18
Прегледи: 8860

2898

Публикации: 4
Прегледи: 3021

55981

Публикации: 7
Прегледи: 3406

2224

Започната от anonto


Публикации: 17
Прегледи: 10664