• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ОСВЕТЛЕНИЕ ЗА 1200 литров

Започната от sig84, 28.12.2009 23:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

За мен проблемите на този аквариум са два:

Първо е много труден за обслужване, моят беше висок 70 см и 70 см назад.Когато трябваше да бъркам вътре се топях почти до шията /добре че гмуркането ми е хоби и имам отлична апнея  :-D/.

Второто нещо което не ми харесва е визуалният обем.

Ако тези хиляда литра се разпънат на едни три метра при височина 60 см. и петдесетина сантима назад ще е феноменална гледка.

А в моменат изобщо не си личи размера, изглежда като прозорче на килер метър на метър.
Моята аквариум беше с такива размери че гледан отпред изобщо не изглеждаше толкова голям колкото беше- всички се изненадваха от литража му.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ogogogo

Аз препоръчвам 40-50, 100 ватови крушки с  нажежаема жичка и си е
решил всички проблеми.

И да попитам всички нещо?

Нали сме големи хора в този форум,не ви ли е ясно че този тапир се опитва да се
хвали и фука с този "1200 литров" аквариум?Затова не приема никакви съвети а само
пуска теми.
Друго си е хората да викат,"Ей бате,страшен аквариум бе,откъде толккова пари имаш?"

Приятелю,ходи в Хардуер бг и измисли нещо с компютри да се фукаш,там си е съвсем
нормално,но тука нещо си объркал рейса!!!
*CRAZY* :-!
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

discus

Цитат на: sig84 - 29.12.2009 19:05
...... вички други само дранкате глупости и всичко хубаво и скъпо ви се вижда трудно и нереално и ви разбирам, даже сажалявам че сам попитал
Сигурно и филтрите няма да станат за този аквариум и нагреватели няма да мога да сложа защото е мн вискок,но нека от сега нататак да ми пишат хора които са се зблъскали с подобни аквариуми,а останалите с аквариуми и лигени от 10 до 500 литра да си запазат тъпите комтари за тях и да посаберат малко пари да направят нещо по-голямо и качествено !!!
И тези кадето много се правят че разбират да си качат снимки да видим кви аквариуми са си направили и какво гледат в тях защото отдавна излезнаха от употреба тези самоделни тенджари с оборудване направи си сам.


Колега това че хвърляш незнам си колко пари за този "живарник" никак не означава че си сътворил 9-то чудо на света. Като имаш толкова пари за изхвърляне вземи дари малко за някаква кауза. Няма нищо трудно и нереално, но за човек който сам си подържа аквариумите аквариума е меко казано непрактичен.Филтрите наистина може и да не станат,всеки филтър си има определена височина на подкачване. Голямо и скъпо не означава качестено. Твойта тенджера не е ли самоделна. Айде приятно плуване.

tishovsx

Аз мисля, че темата започва да придобива вид на  *lock
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

valnata

Цитат на: tishovsx - 29.12.2009 21:01
Аз мисля, че темата започва да придобива вид на  *lock

Не е за ключ изобщо.  Нека колегата покаже снимки на това чудо.  Колега щом ще го прави и поддържа фирма, защо не знаят какво осветление ще ти трябва? Беше споменал че са професионалисти. Не споменавaш нищо за обитателите. Май колегата ogogogo  ще излезне прав.  :-D

sig84

ogogogo кви савети да приемам от хора които нищо не разбират като теб и кво се фукам и колко теми сам пуснал.Парво да ти кажа че имам много повече неща с които мога да се фукам и сам пуснал две теми в този форум от които ти си израсил няй-големите тапизми и изданки най-вероятно и ти си такава и да ти кажа че ако си тарсиш с някои да се заяждаш го направи някаде на живо а не по форум-те защото нищо смислено не си писал.Доколкото до твоите аквариуми нещо немога да намеря снимки да вида кво си сатворил освен снимката за 100 литровото аквариумче което продаде с помшичка ли беше незнам затова саветите за жичковите лампички си ги сложи у вас белкем светни и се огледаш кво става.
: 29.12.2009г 23:11ч
Raven  благодаря за савета  *THUMBS UP*

ogogogo

Ето аз казах ли ви че е комплексарче!!!
*YAHOO*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Divane

Даммм,много ценен форумец е това!!! :-D

suntsu69

лЕген, светнЕ , училище, тийнейджъри...

Vannkata

sig84 аз на твое място щях да наблегна малко на правописа,че доста грешки имаш  :-D. Иначе похвално за аквариума който правиш, ако разполагах и аз с толкова средства, и аз бих си направил.Доколкото прочетох малко висок си го направил, трудно ще го обслужваш  но аквариума е твоя грижа не на някои друг, пък и все пак всеки си има вкус.Някои хора тука като лисицата от приказката, гроздето кисело им се вижда.. Много ми е интересен тоя аквариум земи пусни 1-2 снимки да видим визуално за какво става въпрос  :-D

vasso

И аз си мисля,че е интересен и трябва да се помогне със съвет. Иначе пак повтарям по магазините има доста високи аквариуми и явно хората ги купуват. :-)

Divane

купуват..и после си ги чукат у главата! :-D

NO CARRIER

Затварям темата докато се поуспокоите. :karamse:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

42697

Започната от TiL


Публикации: 14
Прегледи: 9422

24670

Публикации: 8
Прегледи: 4798

9064

Публикации: 1
Прегледи: 4104

20708

Публикации: 2
Прегледи: 3347