• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 16:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

8w луминисцентна пуричка въпрос за дросел.

Започната от mejdupraznika, 11.12.2009 19:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mejdupraznika

Здравейте, имам  8w пуричка, 30 см е от интернет разбрах че е 8w. Дроселът ми се развали, бяха му изтръгнати кабелите и нестава вече, но немога да разчета какво пише на него за да си взема друг. Интересува ме от голямо тяло 130 см пури, дали ще пасне тоя дросел. На пуричката ми пише F8 T5/D . Общо взето съм некомпетентен по Еладжииските работи и реших да попитам, и евентуално каква цена ще ми искат ако реша да си го купя.  *dontknow*

ПС: Стартерчето ми е "Филипс" :)

rumenb

Няма значение от каква друга лампа ще вземеш дросел. Лампичката е малка и дори дросела да е по мощен просто ще имаш резерв за друга.

bicho1976


NO CARRIER

Не си и помисляй. При луминесцентните лампи правилото е, че можеш да сложиш по-мощна лампа на по-маломощен дросел и тя ще свети по-слабо, докато при такава разлика в мощностите, ако не гръмне дроселът, лампата ще го направи. Още повече, че вероятно имаш дросел от т8 лампа, докато твоята е т5.


Мога да ти препоръчвам да пробваш с електрониката от изгоряла енергоспестяваща лампа с подобна мощност.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

barabata

Цитат на: NO CARRIER - 12.12.2009 01:00
...
Мога да ти препоръчвам да пробваш с електрониката от изгоряла енергоспестяваща лампа с подобна мощност.

Тц. По-скоро да пробва електроника от счупена енергоспестяваща понеже ако е изгоряла то електрониката изгаря в повечето случаи преди да се повреди балона. Ако просто е била счупена по невнимание това означава че електрониката е здрава.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

mejdupraznika

Проблемът е че вкъщи нямам изгоряла такава, всичките са здрави. В такъв случай ако е възможно да ми кажете какъв дросел да търся, че на моят дето вече не е сред работещите немога да му разчета етикета.

rumenb

Цитат на: NO CARRIER - 12.12.2009 01:00
При луминесцентните лампи правилото е, че можеш да сложиш по-мощна лампа на по-маломощен дросел и тя ще свети по-слабо, докато при такава разлика в мощностите, ако не гръмне дроселът, лампата ще го направи


Може ли да не се съглася с това! Имам два електронни баласта на Vossloh Schwbe от 2 години ги ползвам и съм ги слагал на пури Т8 от 18 и 36 вата.  В момента от година единия пали 1 пура 30 W и 1 - 18 W. Нямам никакви загуби от тези акробатики.

Колега, всички искаме да минем по тънко ако може, но и всичко евтино ...

iek

И аз така знам, мощността на лампата не трябва да надвишава тази на баластта.

bigbeer

Теоретически дроселите са виновниците токоограничители които правят така, че да не изгори дадена ламба - така беше преди. Обаче, с тез модерни електронни баласти сега (те вършат същата работа) е доста по-лесно. Няма да се учудя, ако вече има на пазаря и интелигентни баласти - такива които сами да решават колко вата ламба ще палят и колко тоци да и пуснат, че да не я опукат.  *DRINK*

NO CARRIER

Vossloh Schwbe е Мерцедесът на баластите. Я го опитай с Вито и пак пиши за резултатите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.


mejdupraznika

Мерси на всички. Интересно което научих,че след като запалим пуричката може да махнем стартера и тя си свети. *YAHOO*

ata_nas


Similar topics (5)

45790

Публикации: 2
Прегледи: 2321

4584

Публикации: 3
Прегледи: 4510

2382

Започната от konqr4eto


Публикации: 6
Прегледи: 5481

38951

Публикации: 19
Прегледи: 11317

45578

Публикации: 3
Прегледи: 3283