• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 03:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Защо UV лампи

Започната от Марти2000, 04.05.2015 21:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Марти2000

Здравейте. Аз съм новобранец и това ми е първата тема. Все се чудя защо лампите трябва да са UV. Не може ли да са LED например. Ясно ми е, че лампите с UV лъчи излъчват вредни за човешкото око лъчи и се чудя дали има някакъв проблем ако сложа лампи които не са UV?  :-)

iivs

Ув лампите които се ползват за аквариум са различни от лампите за осветление самата гермицидна крушка стои в непрозрачен корпус и целта и е да убива болестотворните бактерии във водата.Тя не се ползва за осветление!

Caxapa

Както е е обяснил колегата Ивис..UV лампите не служат за осветление а за убиване на бактериите във водата. Един вид стерилизатор. Осветлението  може за бъде LED или лумисцено според предпочитанията, възможностите и изискванията. Има открити UV лампи но те се използват в тераристиката. Такава ползвам и аз в един от терариумите си но не съм се замислял дали може нещо да се пригоди за аквариум. Добра тема се подхвана и нека  и други да кажат своето мнение, особено тези с терариуми!

Similar topics (5)

53211

Публикации: 0
Прегледи: 1542

11693

Публикации: 16
Прегледи: 12462

7994

Започната от stilista


Публикации: 13
Прегледи: 6946

7158

Публикации: 71
Прегледи: 39672

51716

Публикации: 2
Прегледи: 2311