• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Осветление ,Русе.

Започната от bicho1976, 27.11.2008 11:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bicho1976

Откъде мога да си купя лампи в Русе,какви ще ми препоръчате.И магазина в бл .,,сердика" зареденли е?Интересуват ме растения.

Лора


Бриколаж или Практикер.Там на Сердика.... *NO*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bicho1976


Лора

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bicho1976

За осветление ясно,за зоомагазин къде ще ме  насочиш?

Лора

Ами, питаше за осветление и аз ти казах. Ако, ще купуваш рибки, Сердика е добре, но растения...няма от къде. Дори и да намериш, на Сердика, не ти препоръчвам да взимаш, защото са скъпички. За пример, ще ти дам 1 корен лудвигия при тях е 2-2,50лв, а Гонзо ти дава 5-6- корена за 4,50лв. :-)
Бих казала, че този магазин е добре зареден от към риби и филтри, за разлика магазина с/у Техникума по Дървообработване. Всъщност отдавна не съм ходила там, може и да са се оправили нещата.  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

ata_nas

За какви лампи иде реч!?
Ще те помоля за в бъдеще да формулираш по-точно въпросите си!
И какъв зоомагазин се разисква тук!!!

Лора

Цитат на: ata_nas - 27.11.2008 12:37

И какъв зоомагазин се разисква тук!!!

Единствения в Русе, който си заслужава внимание. :-)

Цитат на: ata_nas - 27.11.2008 12:37
За какви лампи иде реч!?


Говоря за лампите гролукс и аквастар. Единствено те се намират тук, ако изключим лампите на Сера.
Други, като Филипс и незнам си какви още...поръчваш и чакаш 2 седмици. Я ги донесат, я не. :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bicho1976

В момента съм с обикновенни лампи,искам да си купя специализирани за аквариум.Затова попитах какво ще препоръчате.Ако съм сгафил нещо ,извинете ме.В събота ще ходя до Русе и понеже в Разград е много бедно реших да си взема някое растение затова попитах за въпросният магазин.Него намерих в търсачката

ata_nas

Давай размери на аквариума!

bicho1976


ata_nas

Като размер добре т.е имам предвид дължината.
Капак имаш ли?
Аквариумът какъв ще бъде?
За да ти препоръчам подходящи лампи, затова те питам!

MeTogu

За растения и риби може да ми се обадиш.А за лампи направо мини през Бриколаж.Имат на Силвания каквито размери и модификации.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

bicho1976

Цитат на: ata_nas - 27.11.2008 19:17
Като размер добре т.е имам предвид дължината.
Капак имаш ли?
Аквариумът какъв ще бъде?
За да ти препоръчам подходящи лампи, затова те питам!
Риби:
Полово зрели(видове, брой):3 две златни и един сом.......
Млади риби(видове, брой):...2 анцитруса
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):.....не......Растенията са :гигантска криптокорина,явански мъх,кладенчов мъх,анубиас,ехинодорус,Cryptocorine cordate Griffith,спираловидна валиснерия.Само покривно стъкло,без капак.

ata_nas

28.11.2008 10:34 #14 Last Edit: 28.11.2008 10:39 by ata_nas
Без капак как ще закрепиш лампите над аквариума!?
Разгледай във форума как са разрешили този проблем другите колеги и си избери как ще процедираш ти.
Този линк ще те ориентира относно осветление и растения, които са в пряка зависимост:

http://toptropicals.com/html/aqua/lamps/lcalc.htm

Когато си готов с капака ще изберем и подходящото осветление.

Similar topics (5)

10772

Публикации: 3
Прегледи: 3544

53195

Публикации: 12
Прегледи: 6052

38078

Публикации: 4
Прегледи: 4378

56165

Публикации: 16
Прегледи: 7464

20708

Публикации: 2
Прегледи: 3347