• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какво осветление за Цихлидарник

Започната от Damasko, 19.11.2017 21:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Damasko

Здравейте.Искам да ви попитам какво осветление е най-добро за цихлидарник, така че цветовете на рибите да се виждат перфетно? Аквариума ми е с размери - 120х45х50. Досега осветлението ми включваше 4 пури т5 1150sm + 4 рефлектора за тях (jbl solar reflekt). Та въпроса ми е кои модели пури (ако има такава ) са най-добри за поставяне на цихлиди или трябва да се насоча към друг вид осветление - например LED ?

danielm

За мен осветлението е супер, само трябва да си поиграеш с пурите. Това осветление не бих сменил на този етап за НИЩО друго ...
5-7К лумена с T5 си е перфектно за този рамер за каквото и да си поискаш да гледаш!!! Ако не ти пасват цветовет сложи 1-2 по-прилични пури. 216 вата Т5 за този рамер е като по списание за мен.
Да смениш това осветление с лед е като да смениш Форд Мустанг за Дачия на мета.

Damasko

Да де осветлението е добре, но гледах родостомоси и нионки + растения. Сега ще гледам цихлиди. Може ли да ми препоръчаш добри пури?

Tony_JB

Добрите пури се определят от визията която искаш да има аквариума ти.
Дали по студен или по топъл? Въпроса не е до изисквания специфични ,а до това на теб да ти харесва.
Какви ще са обитателите?

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Damasko

Чудя се още. Най-добре разбира се е пробата , ама не върви да да си купя сума ти лампи, затова исках да попитам за някоя комбинация евентуално. Засега съм се спрял на ferplast freshlife + toplife ама незнам дали няма да е много силно...Затова всяко лично предпочитание и предложение е добре дошло за мен.

geshi


nicco

За конкретна комбинация май най-дискутираната е силвания аквастар отпред, гролукс отзад,което е достатъчно ако няма растения.При теб са 4 така че варианти много.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

geshi

Едно пюс, така ги бях сложил и аз и е идеално.

danielm

Никога не бих сложил двете силвании  отново, особено в цихлидарник.
Четири пури в тази аква с цихлиди може и да донесе проблеми с водораслите, така че вероятно ще са две.
Ето една пура копие на АДА за без пари.
http://aquariumbg.com/forum/snimki-na-akvariumite-na-chlenovete-na-kluba/nova-godina-nov-restart/330/



Tony_JB

Аз пак да питам не е ли от значение вида цихлиди?

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Damasko

Малави ... Лично на стария сетъп бях с 1 Grolux , 1 Aqvastar и 2 Т820. Не ми харесва комбинацията Grolux+Aqvastar. На цихлидите най-вероятно ще са 2 , но все още събирам информация. Може ли някой да предложи точен модел на пури който му харесват за цихлидите :)

Tony_JB

Аз съм с Гролукс и Блумарин и ми харесва комбинацията,но освен тях имам и два блока диоди по 1 ват като допълнение.

Изпратено от моят Lenovo P2a42 с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Similar topics (5)

15128

Публикации: 4
Прегледи: 4826

57385

Публикации: 2
Прегледи: 2562

3222

Публикации: 4
Прегледи: 3876

45439

Започната от svere


Публикации: 8
Прегледи: 4662

34204

Публикации: 4
Прегледи: 2526