• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 05:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

КАКВО ОСВЕТЛЕНИЕ ДА СИ СЛОЖА - ПИТАЙТЕ ТУК

Започната от chandler, 24.03.2005 11:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

flasher

и това четох ама не ги разбирам тия работи много много затова питам. и ти предполагам че ако не разбираш нещо питаш нали
а растения нямам още шото си чакам аквариума ама ей сега се засилвам към секциата с растенията да я изчета и нея

Георги

Питай - лошо няма  ;-) ама нали знаеш приказката - за да зададеш правилният въпрос, трябва да знаеш половината отговор ;)

flasher

е аз затова и четох преди да питам. ама дай ми компютри и сайт-ове и ще си говорим ама с биология и физика нещо не съвсем ама ще се науча де... няма как

начи 2х2 гролукс и аквастар. електронни баласти ако има за тях пак 2х2 и ако може поне единия да позволява и единично запускане на една лампа

ако това прилича на вярно начи съм попрочел :)

за растенията: искам полянка отпред да има. сега ще търся видове че и тях не ги знам

blajev87

Колко вата осветление ми трябва за 55л аквариум-50д 30ш 36в?

martin4o

смтни си ги сам и в зависимост какво целиш от растенията.. формулата е: ват/литър
/ - върху  трябва да се получи поне 0.5. А мен ако питаш две 18 ватови са ти перфектни!!! :-P
5 литрова колба със златна рибка :)

Violeta

Не са перфектни по простата причина, че ще стърчат по 5 см от двете страни на аквариума. Виж две 15W вече е добър избор.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

martin4o

5 литрова колба със златна рибка :)

hriskata

ще си правя аквариум 120 литра с размери д/ш/в 60/40/50 та искам още от сега да си питам :-) какви лампи ще ми трябват?естествено ще има и водорасли,но сега още не съм решила какви точно :-[ Та питам ориентировъчно :-)

Longanlon

Казват се 'водни растения' - водорасли е друго

За тази дължина ще ти трябват лампи 18 вата - 60см. Колко лампи, зависи от това какви растения ще гледаш. Най-малко 2 за най-непретенциозните растения обаче. По-добре 3.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

hriskata


Joro Vn

   Дръпни аквариума на 62-65 см, за да можеш да сложиш стандарнти луминисцентни пури Т8- дълги са 60 см. Впредвид височината от 50 см и апетита за водни растения- 3 броя: примерно 830 + 865 /или "Акварел" на PHILIPS/ + ГроЛукс на "Силвания" /или една от предните две, според това и как ще предпочиташ да е осветен аквариума- в по-топли тонове или студено бяло/. За дължина на аквариума от 60 см може да сложиш 2 броя по стандарт Т5- 14 W. По-къси са и имат по-голям интензитет от стандарт Т8.
   Няма да изпадам повече в подробности, че преди няколко часа щях да ям боя в друга подобна тема, пак за дама!  ;-)

hriskata

Мерси пак,сега видях на Сера плант колор 18 вата са 60 см и стават и за гъсто залесени аквариуми,но пише че за втора лампа е подходяща?Та от тази и от сера брилянт дневна светлина коя е по подходяща?

Longanlon

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

islander

Цитат на: hriskata - 03.04.2007 21:40
Мерси пак,сега видях на Сера плант колор 18 вата са 60 см и стават и за гъсто залесени аквариуми,но пише че за втора лампа е подходяща?Та от тази и от сера брилянт дневна светлина коя е по подходяща?

Съветвам те да си вземеш такава специализирана за растения лампа, но от Sylvania защото ще ти излезе двойно по-евтино от подобна на Sera. Можеш да си вземеш например Sylvania GRO-LUX 18W (60см). Ето ти цък-тук малко инфо за нея.

hriskata

все пак вие сте спецовете,аз за това питам вас,защото искам ако правя нещо да е "нещо"   *HELP*

Similar topics (5)

10003

Публикации: 5
Прегледи: 3705

53800

Публикации: 18
Прегледи: 8916

39897

Публикации: 2
Прегледи: 2484

24670

Публикации: 8
Прегледи: 4822

6138

Публикации: 16
Прегледи: 10077