• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 16:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

КАКВО ОСВЕТЛЕНИЕ ДА СИ СЛОЖА - ПИТАЙТЕ ТУК

Започната от chandler, 24.03.2005 11:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

puhcho

Цитат на: Violeta - 08.02.2007 14:43
Ти каза ли му на специалиста, че аквариума е дълъг 71 см? Да не става въпрос все пак за 18W пури? Щото и бая мощност ще вкараш като осветление, ако са 4х36W за 100 л съд. Всъщност при положение, че само около 60% от пурата ще е над аквариума ще имаш и само 60% от светлината.
да казах му,каза че ме че трябва да си взема пури 60 см.
Знам че а бая, но то ще има 1 копче за 2-те пури и друго за другите 2
така че ще си решавам кой да пускам  *THUMBS UP*

puhcho

violeta@ извинявай за погрешната информация...по 18W ще бъдат *YES*
Така става нали?

Violeta

Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

puhcho

Цитат на: Violeta - 14.02.2007 23:27
Познах :wink:
дам,те тези 36W са с по-голям рамер
Вили,били ми помогнала какви пури да сложа,тези добри ли са ,но въпросът сщо е как да ги подредя
1 вариант -
grolux
aquastar
sera
sera


grolux
grolux
aquastar
sera



grolux
grolux
philips aquarele
sera
Мерси ;-)

chandler

Аз ползвам 4 пури по 18 вата и съм ги подредил така:
Gro Lux
Aquastar
Gro Lux
Aquastar :)
Доволен съм от тази комбинация и мога само да ти препоръчам тези два модела на Силвания. За лампите на Сера и Филипс нищо не мога да кажа; не съм ги ползвал. Не са ли по-скъпи по принцип?
chandler

Violeta

Може и по-скъпи да са. А може и да не са.Зависи от къде ги купуваш.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

DKoev

Привет на всички във форума.
Моля, да помогнете на начинаещ акварист в беда!

Реших да правя по-голям аквариум, но незнам какво осветление да сложа.
Аквариумът е с размери д75/ш35/в45. Ще гледам живородки, калихт, данио...нищо впечатляващо
и растения валсинерия и други по-непретнциозни. Изкам някъде към 50w.
Проблема е че не знам точно какви пури да сложа. Ако можете да ми помогнете с размери, ватове и тн.?

Violeta

За тези размери 18W T8 пури.
Можеш спокойно да сложиш 3 и можеш да избираш - Philips Aquarelle, Sylvania GroLux, AquaStar, или комбинация на първата или третата с обикновена лампа с по-топъл цвят - напр. 840.
Добре дошъл и успех!
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

DKoev

Благодаря за съвета!

Вече сложих 840 и една червеникава, кочто ми я препоръчаха от Дискус,
но неможах да немеря Aquarelle или aquastar.

Ако може някой да ми каже къде в Пловдив мога да ги намеря?

Violeta

Щях да те посъветвам да погледнеш в раздел Магазини, но видях, че нямаме адреси на магазини за осветителна техника в Пловдив. Погледни тук:
http://catalog.bg/company.php?company=2444
но честно казано не знам дали ще намериш. Нека помогнат пловдивчани, пък трябва да го запишем и в раздела все пак.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

zambo

аквариума ми е д100 в50 ш35 не искам много растения но поне 10-15 трябва да имам сега имам 4 вкореняващи на заден план искам няколко и отпред. гледам златни рибки 9бр. калихт 2бр. коридорас 9бр. и 2бр.пангасиус . Монтирал съм 1 лампа 90см. Силвания 36w. Още 1 ще е достатъчна ли
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Longanlon

Трябва ти още една такава лампа и всичко ще е наред за непретенциозните растения. Аквариума ти е 175 л. и е сравнително висок. С общо 72 вата това прави около 0.4 вата/литър което е минимумът за тях. Анубиас, всякакви видове криптокорини, микрозорум, болбитис, мъх, валиснерия ще ти растат нормално.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Stas

По принцип със 0,37 вата на литър при мен си се развиват чудесно всякакви растения. Въпросът е в скоростта на растеж.

При теб има друг проблем - пангасите! Има голяма вероятност да ти изкореняват някои растения...
Аз мойте пангаси ги махнах поради тази причина.

zambo

Цитат на: Stas - 26.02.2007 11:49
По принцип със 0,37 вата на литър при мен си се развиват чудесно всякакви растения. Въпросът е в скоростта на растеж.

При теб има друг проблем - пангасите! Има голяма вероятност да ти изкореняват някои растения...
Аз мойте пангаси ги махнах поради тази причина.
9 златни много ли са ?
В Плевен по магазините няма никакви растения . С много обикаляне открих само 2 и един приятел ми даде 2 от неговия аквариум
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Longanlon

Ами напиши, че си от Плевен в темата в Лафче - може да те уредим с няколко растения :)

Магазин с много анубиаси (ама не са евтини) има след първата пряка след цветан спасов по пътя към стоматологията. Малко е забутан зад един блок гаража.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Similar topics (5)

10983

Публикации: 13
Прегледи: 7888

53866

Публикации: 4
Прегледи: 3714

39228

Започната от Desidy


Публикации: 0
Прегледи: 2221

42697

Започната от TiL


Публикации: 14
Прегледи: 9458

27391

Публикации: 7
Прегледи: 4554