• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

КАКВО ОСВЕТЛЕНИЕ ДА СИ СЛОЖА - ПИТАЙТЕ ТУК

Започната от chandler, 24.03.2005 11:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

invisible

височината му е 100см , дължина 150 см и ширина 50см = 750 литра , растения прехвърлям от моят аквариум вкъщи , защото там ми растът много :) , но в този големият немогат да виреят качествено , явно светлината ми е малко , обмислям вариант сега да сложа още една лампа с 2 пури , но моля ви кажете ми какви пури да купя нали имаха там номер или нещо такова .... ????

Raven

Единствено Метал халоген ти решава проблема,нищо друго нямада ти направи достатъчно концентриран сноп светлина на такава дълбочина.
Прожектора освен че свети по силно има по концентрирано излъчване и се препоръчва за дълбочини над 50 см.

На 65 см. ми вървеше глосостигма и елеохарис в цветущ вид под 150 ватов МН.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

kimb

Здр аквариума ми е с размери 130*55*60(височина)смятам да отглеждам малави а като разстения Анубиаси и подобни който ще виреят при тях.Мисля да направя капак с обикновенни Т8 пури на 120см но колко точно да сложа.Благодаря  :-)

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

chandler

В Търново има един магазин-вносител на Силвания и по принцип от тях си купувам лампите, но от месец и половина ми обещават, че ще имат аквастар Т5, 24 вата, но все още нямат. Въпросът ми е какъв е заместителят на аквастар при Филипс или Осрам или някаква друга марка, която лесно се намира в магазините. Аквастарът е 10 000 К.
chandler

kimb

Неса ли прекалено малко нали Т8 на 120см са 36W не трябва ли да е към 0,5W на литър или поне горе-долу там някаде

zambo

Цитат на: kimb - 29.10.2008 11:24
Неса ли прекалено малко нали Т8 на 120см са 36W не трябва ли да е към 0,5W на литър или поне горе-долу там някаде
Растенията , които ще гледаш са непретенциозни и неизискват силна светлина .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

iek

Към chandler , на филипс- лампа, подходяща за растителен аквариум, е  ActiViva цък-тук, 8000K e, на Амано лампите са със същата цветна температура. За съжаление трудно се намират.

kimb

Мислех да сложа 1 аквастар ,1 гролукс ,1 коралстар и 1обикновенна за сила за да не стане всичко в кафяви водорасли защото направо расипват листата на анубиасите.

iek

След като предпочиташ зелени, а не кафяви водорасли, слагай  :-D.

chandler

Цитат на: iek - 29.10.2008 12:00
Към chandler , на филипс- лампа, подходяща за растителен аквариум, е  ActiViva цък-тук, 8000K e, на Амано лампите са със същата цветна температура. За съжаление трудно се намират.
аз вече съм купил две ГроЛукс и чакат добри времена. Просто искам да взема още две аквастар, но явно може и да не ме огрее скоро. та затова искам заместител на аквастара, защото комбинацията Гро+Аква ми допада.
тази на филипс е с 2000К по-малко, какъв ще е резултатът при комбинация с гролукс на Силвания? а и като се намира трудно, едва ли пък ще я открия тук. други предложения?
chandler

penchod

 Здравейте, някой дали е виждал скоро време фасунги за луминисцентни лампи, някъде в София. Говоря за такива, които да мога да закрепя направо за капака на аквариума, не за готово луминисцентни тела или резервни части за тях.

Намерих!  *THUMBS UP*

FHM

Какво осветление ще ми препоръчате за 300 литра акварим рамзери Д100 Ш60 В50 какви и колко лампи ?

ata_nas

2x150 метал-халиди!
Но това е на първо четене - зависи какъв ще е аквариума.

FHM

Ем метал халогените ми идват скъпи .
Ами аквариума ще е просторен със средно количество растения и много риби

Similar topics (5)

28409

Публикации: 12
Прегледи: 6180

8520

Публикации: 2
Прегледи: 2860

12752

Започната от endorphyn


Публикации: 2
Прегледи: 3624

54143

Публикации: 0
Прегледи: 2286

931

Публикации: 11
Прегледи: 6123