• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Откъде мога да си купя метал-халогенни лампи и тяло за тях?!

Започната от Therion, 18.02.2007 23:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Johnny

Здравейте,
За да не отварям нова тема реших да пиша в тази. Поръчах си аквариум с размери 100/50/50 см. и съответно възникна въпроса с набавянето на достатъчното осветление за бъдещите растения. Спрях се на два Метал Халогена по 70 вата в комбинация с две Т8, но незная какви крушки да сложа в МХ. Много бих се радвал, ако някой ми помогне с избора. По горе прочетох, че Sylvania имат точно крушки за целта (Sylvania AquaArc) или има и алтернативни варианти.
Благодаря предварително!


Violeta

Ще го кажа още веднъж, за пореден път :)
На аквариум 250 л с 50 см дълбочина не са му нужни метал-халогенни прожектори. Излишно се залита по метал-халогените, те имат и плюсове, и минуси, за по-плитките съдове минусите са повече.

А на колегата - добре дошъл!  :-)
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Johnny

Цитат на: Violeta - 31.10.2008 15:53
А на колегата - добре дошъл!  :-)

Благодаря!

Цитат на: Violeta - 31.10.2008 15:53Излишно се залита по метал-халогените, те имат и плюсове, и минуси, за по-плитките съдове минусите са повече.

Ще го имам това в предвид, но тъй като не съм много опитен и затова реших вместо четири броя Т8 по 30 вата да вместя един или два МХ-на. с две пури. Хайде да спирам, че не съм за тази тема повече. Благодаря още веднъж  *THUMBS UP*

sig84


Similar topics (5)

31344

Започната от anasarka


Публикации: 6
Прегледи: 4562

3896

Започната от Xektor


Публикации: 21
Прегледи: 9989

18140

Публикации: 7
Прегледи: 7584

1759

Публикации: 80
Прегледи: 30718