• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

КАКВО ОСВЕТЛЕНИЕ ДА СИ СЛОЖА - ПИТАЙТЕ ТУК

Започната от chandler, 24.03.2005 11:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

riboka

споделете какви релета използвате за включване и изключване на осветлението

tishovsx

На пазара има всякакви от механични до електронни, аз ползвам механичен, "релето" е вградено в контакта, а той се включва в разклонителя...успех :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

NO CARRIER

Пиши и мен два пъти. И големия и малките ми аквариуми са с такова животно. Доволен съм. Е, ако спре тока, трябва да го сверявам, ама за 6лв. толкова.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

FLEXX

От къде го взе това ??? Има ли го на Съботния пазар в Подуяне ????? :?:

NikolaV

Цитат на: "FLEXX"От къде го взе това ??? Има ли го на Съботния пазар в Подуяне ????? :?:
Maй още никой не се е сетил и това да пусне на пазара... :shock:
Таймери може да намерите във всеки магазин за ел. части, за осветителни тела. Особено богат избор има в Бриколажа и Практикер...

FLEXX

в бриколажа когато гледах наи евтиния беше 25 лева аре да видим кои ше ги даде :x

FLEXX

в бриколажа когато гледах наи евтиния беше 25 лева аре да видим кои ше ги даде :x

N.Nobs

Има ги и на пазара,но са по 12-13 лв.Отиди в Конрад на Петте кьошета там са по 6.50.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

NO CARRIER

Цитат на: "FLEXX"От къде го взе това ??? Има ли го на Съботния пазар в Подуяне ????? :?:
От "Conrad" са и двата ми таймера. Предполагам, ги има и другаде.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

NikolaV

Цитат на: "FLEXX"в бриколажа когато гледах наи евтиния беше 25 лева аре да видим кои ше ги даде :x
Ами за Бриколаж го казах малко на изуст де... В Практикер скоро гледах. имаше секви... А тия по 25 лв. най-вероятно са електронни. За механичен 25 си е набутване според мен...
П.П. Абе къде е тоя Конрад в София бе?

FLEXX


danchoto

Цитат на: "nikolav"Абе къде е тоя Конрад в София бе?
От петте кьошета тръгваш по Ботев и след това завиваш в първата пряка в дясно (забравих и името) и ще видиш магазина - почти на ъгъла е

N.Nobs

А от Ботев като завиеш на дясно към банята зад спирката има още един.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Stas

Имам нужда от съвет.

Аквариума ми е 247 литров (с около 220 литра вода в него). Пуснат е преди 20 дни. В него вече има и риби и т.н.

Осветление: 1 бр. Sylvania Gro-Lux + 2 бр. Sylvania Aquastar x 30W всичките. Палят се автоматично и постепенно през 1/2 час.

Какъв ми е въпроса: напоследък се появяват злени нишковидни водорасли. Трябва ли да намаля осветлението? Да сменя ли едната Aquastar с Gro-Lux или въобще да я махна? Явно ще си купя SAE около 5 броя, но... дотогава...

ВЕЛИНСКИ

Намали светлинния ден на аквариума и го чисти по-често (особено загнилите части от растенията!)

При мен също тръгнаха зелените водорасли и след като намалих деня от 9 часа на 4 и почнах да чистя аквариума 2 пъти в седмицата нещата се стабилизираха. На растенията им е добре и при 4 часа светлина - не се оплакват. Аз съм с 3 пури x 30W - 2 GroLux и 1 Aquastar, а растенията са ми доста малко на брой.

Similar topics (5)

15508

Публикации: 17
Прегледи: 7885

13985

Започната от onyxman


Публикации: 27
Прегледи: 21015

55514

Публикации: 3
Прегледи: 2232

2224

Започната от anonto


Публикации: 17
Прегледи: 10664