• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избор на осветление за Nano аквариум

Започната от Virosss, 13.09.2016 11:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Virosss

Здравейте,
наскоро рестартирах наното и пробвам сух старт и засега резултатите ме обнадеждават, но до месец смятам, че ще е готов за пълнене и е крайно време да мисля вариант за добро осветление.

В момента светя с енергоспестяваща крушка и горе-долу нещата се получават, но да не забравяме, че все още няма вода, която да намали драстично осветлението.

От няколко дни преглеждам какви варианти имам, но честно казано колкото повече гледам, толкова повече се обърквам, пък и вариантите, които гледам ми се виждат малко слаби за аквариума ми или пък идват дълги за аквариума. Целта ми е горе-долу да имам по W/л, така, че и полянковите растения да растат добре.

Ето всъщност и какво представлява конфигурацията на аквариума:
Големина: 30/30/35в
Грунд: около 5см Манадо
CO2 подаване

Мисля, че това ще улесни предложенията на желаещите да ударят едно рамо за решение на казуса ми.

Търся възможно най-оптималният вариант за достигане на целта, може да предлагате и конкретни тела, ако имате нещо предвид.

Благодаря на всички отзовали се.

hip9

Мислил ли си да си направиш лед осветление. Така ще имаш повече възможности.

Virosss

И този вариант го обмислях, но прекалено много въпросителни имам там и затова проучвам. Ако някой може да даде и конкретни елементи и какво точно ми трябва, също е вариант.

kojuharov

Здравей,

зависи какво искаш да правиш с въпросното осветление. Най-общо са нужни:

- диодни елементи (LED чипове);
- Захранващ модул;
- Охлаждащи компоненти (пасивни и активни);
- контролер, който да позволява програмиране на изгрев, ..., залез и т.н.).

всеки компонент се подбира според това, какво и как искаш да изграждаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

asito

Свържи се с този човек, гледам изработва на добри цени...

https://bazar.bg/обява–11710969/продавам

Не знам що, линка не излиза тука. Пиши лед осветление в базара, раздел животни. Димо му пише на снимките, от София. Прави лед осветление. Предполагам като му кажеш какво искаш и ще го направи.

Virosss

@asito, може ли да си оправиш връзката :)

@kojuharov, благодаря. Това ясно, но мисълта ми е, че нито имам идея какви диоди да взема, нито знам колко голямо захранване и т.н. :) Контролера доколкото знам е майка си и баща си, така, че за сега май ще го пропусна. Вълнува ме основно растенията да вървят добре :)

asito

Нищо не мога да оправя. Пиша ти обяснения и те не излизат. Нещо сайта се прецаква

Публикациите са слети: 13.09.2016г 13:01ч

Това го копнах от предния си пост, там не се вижда:
Не знам що, линка не излиза тука. Пиши лед осветление в базара, раздел животни. Димо му пише на снимките, от София. Прави лед осветление. Предполагам като му кажеш какво искаш и ще го направи.


Публикациите са слети: 13.09.2016г 13:01ч

https://bazar.bg/обява–11710969/продавам

Публикациите са слети: 13.09.2016 13:51

Не става с линка.

Virosss

Ок, благодаря и обяснението върши страхотна работа ;)

Все пак продължавам с ресърча, някой ако има по-добро предложение, да пише :)

kojuharov

Здравей отново,

цените не са чак толкова страшни, има маркови фирмени контролери за една чанта пари. Варно е, че те са изпробвани и тествани с години от екипи и не са шега работа. В форума има колега, който изработва контролери за контрол на всичко в аквариума, вкл. и LED. Говори с него, той е много в час и е отворен да помага, не се прави на интересен. Как му беше точно потребителското не мога да се сетя, но се казва Петко. Парите, който иска са смешни, за това което изработва.

Не бързай да купуваш слагаш или правиш осветления, защото опита води до наливане на много повече пари отколкото марково осветление, когато крастата те засърби.

Similar topics (5)

10171

Публикации: 10
Прегледи: 6298

39228

Започната от Desidy


Публикации: 0
Прегледи: 2217

19788

Публикации: 9
Прегледи: 4253

23391

Публикации: 15
Прегледи: 7246