• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Електронни запалвания за луминисцентни лампи

Започната от dido, 18.09.2004 21:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Живко

утре ще проверя за баластите.
за гро лукса и мах в предвид,че трябва да сложа десет по 18W за да догодя тези лумени. даже повече. :wink:
аз се чудя дали да не комбинира гро лукса с тези лампи.
ще реша като му дойде времето.

ти и оптика за риби ли специализира вече.  :roll:  :lol:
Никой не се е родил научен.

77

ако имаш подходяща за риби рамка, нямаш проблеми :lol: иначе не е лоша идеята да ги комбинираш гро лукс с компактните лампи :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Живко

http://www.osram.com/pdf/service_corner/white_light.pdf

на този линк има характеристиките на повечето лампи на ОСРАМ.
интересно е,че производителя препоръчва за цветялампи,с  по-ниски параметри(лум.  и калвини) от тези с които разполага.
лампи 860,840,830 изобщо не се препоръчват.изключение прави 827,която е със ниска цветна температура.ето характеристиката.
http://www.osram.com/pdf/service_corner/sensor_plus.pdf

и още един линк
http://www.osram.com/pdf/service_corner/farb_lumenkarte.pdf
тук се вижда,че гро лукса или свети с нулеви калвини или са тайна. :wink:  :D

оставам с впечатление,че за цветя се препоръчват лампи с по-ниска цветна температура и повече лумени.
при водните растения е обратно.по малко лумени по-силна цветна температура.
това противоречи на доста от обсъжданото в тук.
моля някой да ме извади от заблудата и да обясни.
Никой не се е родил научен.

FLEXX

я ако може да ми дадете модел/марка запалване за 2х18 вата и евентуално цена :roll: Ама да е тествано от вас и да сте мнооооого доволни ей ! ( и все пак да мога да го купя например в Бриколаж-че ми е под носа  :oops: )

Stas

Най-голямата глупост е да пазаруваш от Бриколаж - високи цени, никакво обслужване и със сигурност ще ти кажат, че това което продават е супер (едва ли, обаче, имат представа какво ти говорят).

Ако искаш наистина компетентен съвет и гаранция за покупката си опитай да се обадиш в "ДЕНИМА 2001", тел. 9620627. Поискай да те свържат с някой, който да те посъветва за каквото те интересува: електроники, лампи и др. Купи си от тях каквото ти е необходимо и нямаш ядове. Това е фирма с 4000 кв.м склад за осветителни тела и производствен цех. Намира се Дървеница.

FLEXX

абе аз за бриколажа не за друго, а щото ми е на 2 мин. път...
Можеш ли да ми дадеш адрес на тоз магазин (или сайт ако имат)?
Или да звъня...

Stas


FLEXX


Stas

Bitte. Току що бях при тях за разни лампи. Взел съм каталози с размери и типове. Ако измисля начин мога да ги публикувам. Става дума за Philips и OSRAM - това, което имат и е полезно за нас.

Живко

Цитат на: "77"продават се ел баласти 2 по 55 вата,даже аз имам :wink: колко струва единичния и какъв е :?: то ако са десет пъти по добри от гро лукс аз досега десет пъти да съм ги сложил :lol: иначе таман ще са ти 3 по 55 вата :D а на рибите ще пернем по един фотосолар :lol:

току що прибавих две компактни лампи по 55W.
да ти кажа 77,май ще ми идваш на гости да донесеш фотосолар. :lol:
баси,тези риби наистина ли нищо няма да им има?
а като си помисля,че смятам да сложа още две по 36W :roll:  punk [/url]
Никой не се е родил научен.

Живко

резултата от двете компактни лампи е взрив на всички растения. 8)
всички здраво отделят кислород.в това число включвам и новите двудневни попълнения.
глогостигма,микрантемум,Ехинодорус "Rubin narrow leaf.
само лилеопсиса ме притеснява.
като че ли трябва да побързам и с останалите лампи.
е,сега сигурно и на мен ще ми трябват водораслояди. :?

П.П.боже,ама греят тези лампи. :roll:
Никой не се е родил научен.

discusfish

Някой да знае къде в София мога да купя електронни баласти за 2x36 w на vosloh swabe :)
благодаря предварително :)

FLEXX

Vito electronic blast VT465 2x18W - 30 леви Мосю Бриколаж на цариградско. Кажете стува ли си.

tishovsx

Вито не, аз си купих с такава мощност но бе турски....е наложи се да добавям елементи ( не бяха ги досложили, филтри и т.н) и работят добре, не загряват транзисторите вътре...м/у другото схемното решение е на филипс.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Stas

Вито въобще не са подходящи. При тях лошото е, че баласт за 30W може да захрани нормално около 25, поради което слагайки номинално 30W лампа електрониката започва да прегрява.

Вече няколко пъти писах - обади се в "ДЕНИМА 2001" ООД
//www.denima2001.com

Similar topics (5)

33883

Започната от M14iro


Публикации: 15
Прегледи: 6899

2552

Публикации: 21
Прегледи: 11486

42

Започната от 77


Публикации: 14
Прегледи: 6952

49194

Публикации: 0
Прегледи: 1882