• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ЕЛЕКТРОНЕН БАЛАСТ ЗА 2Х58вт 150см

Започната от joropi4, 29.03.2007 22:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

joropi4

здравейте.Споделете от опитаси и ми кажете ако си къпя електронен баласт за 2х58вт можели да свети само едната пура или задалжително работят и двете.До сега не сам ползвал елктронни баласти и несам на ясно

Violeta

Зависи от баласта. В повечето случаи се продават баласти, които палят двете лампи едновременно. Има и изключения, но се срещат по-рядко. Като отидеш да си купиш - питай.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

joropi4

благодаря но имах предвид да се пуска едната и при нужда и втората

Violeta

Знам какво имаш предвид, но смятам, че трудно ще намериш такъв. Има подходящи схеми за палене на една или две лампи, но те са с електромагнитен баласт, т.е. с дросели и стартерии с всичките слабости на тези схеми. Аз поне не знам дали някъде предлагат електронни баласти за  две лампи по 58W в паралелна схема. Ако някой знае нека каже.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

chandler

от въпросите на жоро ми хрумна и аз да задам един лаишки въпрос. към този баласт съм вързал 4 лампи (съответно според втората схема). не съм специалист да кажа дали свързването е последователно или паралелно, затова питам: ако изгори една лампа, какво става. или пък ако откача една лампа от фасунгите без да размествам кабелите, другите ще светят ли?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fphotofile.ru%2Fphoto%2Fchandler%2F2565495%2Flarge%2F48125413.jpg&hash=ee002f27bffe8db8901cda8fcfe09d01a2fcb9bc
chandler

Violeta

Това върху баласта е монтажна схема, за да може да се отговори на въпроса ти трябва принципната схема на електронния баласт. Можеш обаче спокойно да пробваш (нищо лошо няма да се случи) да откачиш едната лампа от фасунгите. И да кажеш дали останалите светят ;-). Мога да направя предположение, което е възможно да се окаже и невярно, че лампите няма да светят. Този баласт очевидно върши работа и за три лампи, но схемата на свързване е друга.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

dido

Според монтажната схема няма как да свети самостоятелна лампа.

chandler

вярно, че не светят, ако откача едната лампа. ама не ми се преправят наново кабелите. така че засега остават така нещата.
chandler

joropi4

колеги моля ви който има елктронен баласт за 2 пури нека откачи едната и да сподели резултата

Violeta

Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

theater

Аз имам на Вито баласт за 2 пури и ми се е случвало да ми се откачи едната случайно. Другата свети без проблем.
140л - харацини
http://starividri.org

joropi4

такав отговор ми трябваше.купувам баласта слагам прекасвач на веригата за втората пура и дано постигна желания резултат

Joro Vn

      :-) Става малко като "ва банк", макар че Вили ти писа ясно:
ЦитатЗависи от баласта. В повечето случаи се продават баласти, които палят двете лампи едновременно. Има и изключения, но се срещат по-рядко. Като отидеш да си купиш - питай.
Ако ще взамаш Вито, питай поне theater за точния модел на баласта- предполагам, че не произвеждат само един тип и ти да случиш точно нужния ти.

islander

Цитат на: Joro Vn - 01.04.2007 21:48
      :-) Става малко като "ва банк", макар че Вили ти писа ясно:   Ако ще взамаш Вито, питай поне theater за точния модел на баласта- предполагам, че не произвеждат само един тип и ти да случиш точно нужния ти.

Извинете ме, че подновявам тази тема, но исках само да вметна, за тези които ще си ползват търсачката за напред, че на този етап електронните баласти на Vito са само един тип.

zmeq

Щом са само един тип - като моя - значи всяка лампа може да свети самостоятелно.
Или поне опитът показва това  ;-)

Similar topics (5)

3171

Публикации: 17
Прегледи: 7889

21003

Публикации: 7
Прегледи: 4905

35537

Започната от rakim


Публикации: 6
Прегледи: 3037

19774

Започната от Gad_Man


Публикации: 7
Прегледи: 3803

8876

Публикации: 1
Прегледи: 5297