• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Електронен баласт Philips

Започната от mitak_t, 18.01.2007 13:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mitak_t

Реших се и отделих парички за един електронен баласт на Philips 2х36W. Вчера го монтирах, но се получи инфекция. Схемата на свързване нарисувана на него е доста неясна. Два от проводниците просто свършват без да са свързани никъде. От едната страна на баласта има 3 клеми за фаза, нула и земя. От другата страна има 4 клеми. Свързах 2-та (свободно висящи) кабела по мое усмотрение ама явно не уцелих и едната лампа гръмна доста атрактивно. Лошото е че всеки подобен опит струва парички. Може ли някой да ми даде по-подробно обяснение или схемичка за да го подкарам без инциденти?

zmeq

Вземи пусни една снимка на схемата.
Аз също съм с Филипс и няма проблем (поне на моя схемата е ясна). Доста стрес тестове е минал даже.

Явно не си роден електротехник  ;D

mitak_t

Да, и аз съм стигнал до това заключение, но въпреки това всичко сам си правя  :)))). Снимка ще направя довечера.

mitak_t


zmeq

18.01.2007 18:58 #4 Last Edit: 18.01.2007 19:14 by zmeq
Ако връзваш стандартни лампи (с по 2 изхода от всяка страна не виждам нищо неясно).
Ползваш само дясната схема от горната снимка. Като накрая остават по 1 изход от всяка лампа без жица към/от него.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg442.imageshack.us%2Fimg442%2F7739%2Flapmaaz3.jpg&hash=9d69c6e46591a6b55d0b6685eb71fa0b6e6c1535

Violeta

Да. Забравяш за "свободно висящи" краища и за собствено усмотрение. Това е баласт с т.нар. "студен" старт. Не се притеснявай, че ще остане свободен по един край на фасунгата.
Успех!
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

discus

А там където захранваш баласта с 220 НЕ ИЗПОЛЗВАЙ входа с означението за заземяване, Използвай другите 2.

mitak_t

Много благодарности :). С този "студен старт" не бях наясно и затова огелпих работите :). Понеже при другият ми ел. баласт (марка ERC) няма такива свободни елементи и затова реших че тука нещо не е дописано :). Още веднъж ви благодаря и стискайте ми палци да не е изгорял баласта при зрелищния ми експеримент :)

zmeq

От моите наблюдения баласт Филипс трудно гори (ако гори изобщо).
При мен конструкцията е леко кекава. Редовно се откача някои от държачите на лампата и цопва във водата. Вадя го, закачам го пак и тръгва  :o . За сега минава всички тестове на 6.

iek

Цитат на: mitak_t - 18.01.2007 13:22
Реших се и отделих парички за един електронен баласт на Philips 2х36W.
Би ли споделил откъде си го купил и за колко парички.

vasko_ruse

Ще използвам темата да питам с какво баласта е по добър от това с дросел и стартер.
240л. Малави

Joro Vn

  Удържава "пълноценния живот" на луминисцентната пура- според типа си до 2 пъти; спестява ел. енергия; минимално топлоотдаване от корпуса му; в пъти е по-лек; при някои модели има възможност да се регулира интензитета на пурата до около 40% от мах.

mitak_t

Цитат на: iek - 20.01.2007 19:44
Би ли споделил откъде си го купил и за колко парички.
От "Филкаб" и ми излезе 22лв, но съм от Пловдив и не знам доколко ще ти свърши работа това :)
А иначе - оказа се че и баласта е изгорял, явно като правя нещо както не трябва го правя добре :)

Similar topics (5)

12343

Публикации: 10
Прегледи: 6177

3171

Публикации: 17
Прегледи: 7890

21003

Публикации: 7
Прегледи: 4916

44978

Публикации: 13
Прегледи: 5648

23143

Публикации: 10
Прегледи: 6358