• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 12:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвместимост на различните видове рибки

Започната от NO CARRIER, 17.05.2009 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Сега, Трихогастера и особено Лабеото ще започнат да тормозят новите добавени рибки. Просто натурата им е такава и като допълниш факта, че са в малък аквариум ще стане мазало съвсем скоро.  Спасили сте ги..ок..спасили . Причината не я знам но щом си ги приютил се опитай да им осигуриш по-широчък и просторен аквариум ако можеш де. Тъкмо една причина да минеш на повече литри  ;-) В един от аквариумите ми 200 литров има Скаларии и две Лабео. Имаше и други риби но Лабеото им видя сметката. Ти си решавашвсе пак.

Cecio

Ясно е, че няма да вземам други рибки сега. Да си призная повече ме притеснява златния Трихогастер, няма такъв урод. Иначе лабелото е доста кротко, все пак е зелено. Прочетох дискусията за акулите в другата тема, няма да разчитам на изключение на правилата. Не мога и да си позволя по голям аквариум. Тясно или не, това е положението. Живота не е справедлив.

Amev
Водорасли по добре недей развива.

Само стилистична ли ти е забележката или имаш нещо друго предвид?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.cc%2Fqnepzywgf%2F20160227_113044.jpg&hash=e574b625bc92e79c157185954b848dc4e8ff440b

Caxapa

Това което имаш в аквариума са растния. Водораслите са лошо нещо. Виж в раздел растения и ще разбереш разликата.

Amev

Сахар ти отговори ;) не виждам филтрация в аквариума ?!

Taskov

здравейте взех си 105 литров аквариум и мисля да си везма 4 или 6 скаларии 2 анцитруса и 8 неонки но нз дали може да съжителстват заедно и ако не може да ми се предложи дуг вариант

asito

Ами скалариите се хранят с неонки...

getsata73

Цитат на: Taskov - 13.07.2016 00:50
здравейте взех си 105 литров аквариум и мисля да си везма 4 или 6 скаларии 2 анцитруса и 8 неонки но нз дали може да съжителстват заедно и ако не може да ми се предложи дуг вариант
Комбинацията става ,но си вземи големи неонки и малки скаларии :-)
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Taskov

благодаря много за бързите отговори но пак имам въпрос
ако може да ми кажете кои други видове съжитестват със скалариите

Caxapa

Тези които са от техния хабитат.  Замисленият от теб брой на Скаларии е прекален за този обем  аквариум.

Taskov

здравейте отново благодаря за отговорите ,но се отказах от скалариите поради малките ми литри и реших да взема : Клиновидна разбора ,Тернеция,Обикновен неон,Червеноноса тетра,Серпа и до колкото гледах таблицата мове да живеят заедно, но предпочитам да чуя мнения по въпроса и по колко мога да взема от всеки вид, а да не забравя мисля за 2 анцитруса


П.П. благодаря предварително

confessor

Цитат на: eminem_999 - 10.02.2015 20:22
Моля от сега без нападки  :-[ :-D, в аквариума има молинези, хелери, плати, анциструси и коридораси, одеве взехме две рамирезита (уж за временно пребиваване) и след това ще бъдат преместени в аквариум с неони, така е по планове, но се чудя ще има ли проблем да ги оставя тук че доста ми допадат симпатяги са големи, аквариума  е 100 литра и не е пренаселен. Винаги съм бил против мешането на риби но..... *DRINK*
Здравейте! Аз съм начинаеща в тези неща. Наскоро си взех аквариум 40 литра с филтрация и вътре имам следните рибки:
1 хелер
1 рамирези
2 неона
1 чиста линия гупа
и днес взех Колиза Лабиоза
До днес всичко беше наред и изведнъж рамирезито пощуря и започна да гони останалите рибки в аквариума. Имате ли идея каква може да е причината за това?

smarkoff

Интересува ме Лабеото с какви риби може да живее, както и тигровите барбуси с какви?

niki_o

При достатъчен обем на аквариума и двата вида могат да живеят заедно.Но ако кажеш с какви условия разполагаш ще бъде по-лесно да се отговори.

smarkoff

Условията необходими те първа ще се изграждат :) Чувам че неможело повече от 1 лабело, защото много се биели вътревидово за лидерство? И ако може повече с тигровите барбуси, какво друго мога да добавя към тях? Микроразбора галакси?

niki_o

Предполагам си наясно ,че дори и едно да е Лабеото(а трябва да е едно) изисква аквариум от 100см дължина?
Галаксито е несъвместимо с посочените защото е дребно и плашливо.С Тетразоните( да са поне 8 броя) е добре да се гледат други видове Барбуси или едри(не с големи перки) неплашливи рибки.Клиновидна разбора би паснала и ще имаш два отделни пасажа.

Similar topics (5)

59122

Публикации: 3
Прегледи: 3908

56056

Публикации: 5
Прегледи: 3589

17923

Публикации: 73
Прегледи: 70182

7924

Публикации: 7
Прегледи: 5589

59347

Публикации: 8
Прегледи: 5526