• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвместимост на различните видове рибки

Започната от NO CARRIER, 17.05.2009 17:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vladislav90

еми казах начинаещ съм дайте съвет

Caxapa

Съвет всеки може да ти даде според неговите разбирания и предпочитания за риби които могат да се отглеждат в такъв обем на аквариума. Въпросът е ТИ какво точно искаш да отглеждаш /риби + растения/ Начертаваш/описващ план на деййствие/ и колегите ще помогнат в доизграждането му като корегират допуснати грешки от твоя страна. Така творението ще бъде твое а не плод на друг като замисъл. Относно филтрацията си е добре 3до 4 пъти обема на аквариума да минава през филтъра на час за непретенциозни риби. Осветлението също е описано като за хептен начинаещи. За непрентециозни растения минимум 0,5 W/L Ват на литър вода. Има таблица по която се изчислява.За 75 литров аквариум и като начинаещ е добре да започнеш с Гупи, Хелери и Плати.

vladislav90

Таблиците ги гледах но не знам какви растения какво искат затова питах за растения ( искам да има доста растения може не като вид а като брой)
Рибки споменах по нагоре всички живородни + някакъв пасаж + 1 мъжка бета за красота + чистачи
питах по колко бройки да са живородните и какви полови , също за пасажа какъв вид да е и чистачите
за филтрацията не знам утре ще ходя до 1 магазин да взема аквата и част от оборудването

Caxapa

Та пак да уточним. Само живородки +1-2 максимум до 3 сомчета но от малките. Просто литрите/обема/ на аквариума е малък за всичко това което искаш+пасаж от риби.

Nikee19

за пасаж и клиновидна разбора може и няква друга нз какво ще има в магазина гупи ти препоръчвам да не си вземаш щото са като напаст по-добре плати и хелери и анцитруси може и албинос ако ти харесват

vladislav90

Гледам че сме градски така че сподели в кой магазин да пазарувам :)

vladislav90

Преди 1 седмица стартирах аква (80 литра )със
1бр зелено лебео (бяха два ама единия издържа 10 минути  :'( ) около 5 см
1бр бета
5 гупи
4 молинезии
2 плати
2 Хоплостернум торакатум (албиноси)

Като гледам са доста спокойни не си пречат само не знам къде ми изчезна едната мъжка гупа ( няма и следа от нея)
а другата е с наядена опашка ако знаете нещо по въпроса кажете

и може ли да сложа някоя неонка в аквата

FHM

Здравей колега значи гупите ти няма да издържат дълго с бета и лабео в този аквариум те са виновниците за изчезналата гупа и наръфаните опашки. Аквариума не е много голям за да добавяш още риби. Само не разбрах стартирането как си го направил. Напълнил си аквариума и си цопнал рибите или си изчакал да се завърти азотня цикъл? От отговора на този въпрос може би ще ти стане ясно защо едното лабео се е споминало толкова бързо.

vladislav90

дадоха ми вода от стар аквариум и изчаках още малко :)

Вени

Здравейте колеги интересува ме съвместими ли са Микроразбора галакси и Скалари?Във аквариума има 30 Клиновидни разбори и 18 микроразбори галакси,скаларите ще ги купя малки,също така аквариума е доста залесен! *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK*

tomatomov197

Цитат на: Вени - 26.10.2013 21:49
Здравейте колеги интересува ме съвместими ли са Микроразбора галакси и Скалари?Във аквариума има 30 Клиновидни разбори и 18 микроразбори галакси,скаларите ще ги купя малки,също така аквариума е доста залесен! *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK*
Здрасти , по-добре не рискувай .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Вени

Благодаря за бързия отговор няма да купувам тогава! *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK*

krasimrasi

Здравейте колеги,в аквариума имам жълти лабидохромиси и меланохромиси маингано и ми подариха 2 калвуса,някой гледал ли е танганайци и м'буна и могат ли да си живеят заедно?четох че калвусите могат да съжителстват с малави,но не с м'буна,така че ако някой може да отговори ще съм му много благодарна

paolo6481

Преди да отделя моите танганайци в самостоятелен съд бяха в общ с М,буните.Имам Неолампрологуси които са доста статични(също като Калвуса),но не забелязах някакъв дискомфорт у тях от съвместното съжителство.Успяваха и до храна да се докопат въпреки останалите гладници.Това е оето мога да споделя.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

spark

Здравейте,
Стартирах нов аквариум със 4 неона и 2 фантома. След 24 часа забелязах фантомите да гонят неоните и да липсват част от опашките им. Искам да попитам на какво се дължи тази агресия и дали ще се възстановят опашките на неоните и за колко време.

Similar topics (5)

368

Публикации: 9
Прегледи: 7989

59302

Публикации: 3
Прегледи: 3604

56743

Публикации: 9
Прегледи: 4784

51322

Публикации: 2
Прегледи: 3377

53733

Публикации: 4
Прегледи: 3191