• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

самотната мъжка рибка бета

Започната от Tatqna, 23.01.2015 22:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tatqna

Здравейте :) Вече от месец и половина имам рибка бета.Та тя ми беше подарък и ми е първата рибка (тази на профилната ми снимка) и разбрах всичко за тях чрез интернет.До миналата седмица стоеше в 2 литров аквариум ,но на мен ми се стори ,че и е тясно и тогава и купих 13 литров.Купих и там някакви изкуствени водорасли с камъчета и нагревател (правя го на 23 градуса) сменям и водата всяка седмица,храня я с люспи.Всичко си и беше наред до вчера забелязах че на повърхността на водата прави някакви балончета на сутринта бяха станали доста.Смених водата..притесних се да не и е станало нещо.Затова прочетох от тук и там и разбрах,че строи гнездо.Стори ми се много самотна.Днес отидох в магазина и поръчах женска бета и те ми казаха че женските бети не са така красиви както мъжките.Но сега като четох по форуми разбрах ,че понякога не съжителстват добре и се бият.Рибката ми е много ценна и не искам друга да я бие .Та въпросът ми е  ще могат ли да си стоят заедно в един аквариум.Ако не с какви други рибки могат да съжителстват за да си купя.Забелязах в магазина златни рибки те подходящи ли са или пък едни малки като лилави.Моля ви ако някой знае да ми каже колкото си може по скоро :)

ivotri

Здравей,
бетата ти е красива и си направила добре, че си я пуснала в по-голям аквариум.
Нагревателя го направи на 26 градуса, бетите обичат топличко.
За женските бети не са те излъгали, не са красиви колкото мъжките. Има агресия от мъжките към женските, затова е добре ако има женски да са поне две и да има растения и скривалища.
Златните риби не са подходящи за отглеждане с бети и им е необходим по-голям аквариум.
Бети може да се гледат с неагресивни риби, но не е препоръчително. Ако все пак си харесаш и искаш и други риби се замисли за по-голям аквариум и чети за условията на отглеждане и дали са съвместими по между си.
Замени изкуствените растения с живи така е по-красиво и по-добре за рибката ти.
Успех в хобито!

Similar topics (5)

53087

Публикации: 3
Прегледи: 1862

46057

Публикации: 7
Прегледи: 4651

59791

Започната от Благой Николов


Публикации: 3
Прегледи: 1467

41336

Публикации: 24
Прегледи: 21662

9584

Публикации: 14
Прегледи: 8502