• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 15:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Продължителност на живота на рибите

Започната от puhcho, 13.12.2006 19:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тони

Моруната съзрява полово между 17 и 26г. и живее над 75г
Щуката живее  40г съзрява полово на 2-4
Шарана живее 30г
Сома 40г
Костура 20г
Речната змиорка между  6 и 13г
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

Aquarius

Благодарение на Puhcho вече съм ориентиран къде да задам въпроса си:

Колко е продължителността на живот на трихогастерите в аквариумни условия?

puhcho

Значи,мноого относително е.Това са двойно дишашти риби,така че мисля че към 10-12 години.Ако греша ме поправете. :-)

Aquarius

Цитат на: puhcho - 07.06.2007 22:57
Значи,мноого относително е.Това са двойно дишашти риби,така че мисля че към 10-12 години.Ако греша ме поправете. :-)

Благодаря puhcho, знам обаче със сигурност, че това не важи при бетите, а за колизите важи ли?

botan

Попринцип и колизите са лабиринтови риби(пухчо това че могат да поемат и атмосферен кислород не значи че са двойнодишашти риби!Двойно дишаштите риба са само 2 или3 вида в света!), но не схванах какво общо има това с продължителноста на живота,малко разяснения плс.
: 08.06.2007г 00:12ч
Да точно така само 3 вида са, единия живее в Австралия = Ceratodus/Neoceratodus forsteri,другия в Африка = Protopterus annectens и третия в Южна Америка = Lepidosiren paradoxa

NO CARRIER

Цитат на: puhcho - 07.06.2007 22:57Това са двойно дишашти риби,така че мисля че към 10-12 години.
По твоята логика, единично дишащите риби ще живеят 5-6 години. :-)
И аз не виждам логика между дишането и продължителността на живота.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Aquarius

Цитат на: NO CARRIER - 08.06.2007 01:15
По твоята логика, единично дишащите риби ще живеят 5-6 години. :-)
И аз не виждам логика между дишането и продължителността на живота.

И не би трябвало имайки в предвид, че едни от рекордьорите са златните със стандартно НЕдеформирано тяло. При тях вътрешните органи не са притиснати и това допълнително удължава живота им. Рекордьорката при тях е "Tish, certified by the Guiness Book of Records as over 43 years old making him the world's oldest goldfish". Тиш, който е умрял на 43! И е сертифициран от Гинес.

Така че наистина дишането и продължителността не би трябвало да са в някаква много определяща зависимост.

acho_pl

Цитат на: botan - 08.06.2007 00:26
Попринцип и колизите са лабиринтови риби(пухчо това че могат да поемат и атмосферен кислород не значи че са двойнодишашти риби!Двойно дишаштите риба са само 2 или3 вида в света!), но не схванах какво общо има това с продължителноста на живота,малко разяснения плс.
: 08.06.2007г 00:12ч
Да точно така само 3 вида са, единия живее в Австралия = Ceratodus/Neoceratodus forsteri,другия в Африка = Protopterus annectens и третия в Южна Америка = Lepidosiren paradoxa

Съгласен съм, но двойно дишащите риби не са 2-3 вида в света. Повече са ;-)
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Lestat

Callichthys callichthys - "Рибите имат допълнително дишане, което им дава възможност да се придвижват по сушата в търсене на вода. "   От  тук. Това не е ли двойно дишане?

neneee

Някой чувал ли е, че рибите растът докато са живи? И да сте чували и да не сте какво мислите по въпроса? Знам го от достоверно лице. Може би това в аквариумни условия не важи...?

Aquarius

Не знам, аз лично от собствени наблючения съм забелязал, че повечето рибки растът, колкото им позволиш. Т.е., ако са в по-малък съд, то развитието им, респективно растежът им се забавя и дори може да бъде прекратен далеч, преди да достигнат смятаните за максимални размери за съответния вид.

botan

Цитат на: Lestat - 08.06.2007 09:04
Callichthys callichthys - "Рибите имат допълнително дишане, което им дава възможност да се придвижват по сушата в търсене на вода. "   От  тук. Това не е ли двойно дишане?
До колкото знам и те имат такъв лабиринтоподобен апарат,но не са двойно дишашти рибоци
Цитат на: acho_pl - 08.06.2007 08:00
Съгласен съм, но двойно дишащите риби не са 2-3 вида в света. Повече са ;-)
Имам чувството че си пообъркал понятията :-).Тези риби имат просто устроен бял дроб от 1 или 2 мехура които при недостиг на кислород във водата навлиза въздух и в тях се извършват газообменни процеси.

Gad_Man

Някой може ли да ми каже средната продължителност на живота при данио рерио?

Aquarius

Цитат на: Gad_Man - 09.06.2007 00:04
Някой може ли да ми каже средната продължителност на живота при данио рерио?

Предполагам около 2-3 години.

Gad_Man

Значе моята май бие рекорда на повече от три години е ,но в момента е ни жива ни омряла само по дъното лежи :-(

Similar topics (2)

51905

Публикации: 5
Прегледи: 3043

32965

Публикации: 4
Прегледи: 6625