• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов Аквариум 170л

Започната от madness777, 27.11.2015 14:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

madness777

  Здравейте ,
интересувам се дали мога да си направя аквариума с 2 дискуса , 2 скалара , 15 червени неона , 15 черни неона(примерно) ,  Rasbora heteromorpha  , няколко сомчета и анциструси . Моля за съвет за рибките и водораслите . Имах до преди цихлиди и сега искам да ги сменя с нещо по свежо и не толкова агресивно. Благодаря

jabeto

Ако искаш да гледаш дискуси в този обем си вземи образувана двойка дискуси с един пасаж от червен неон и няколко анциструса.Иначе дискуси и скаларии не е добър вариант.

Ivan_S

Ми те и дискусите са цихлиди ... Ако ги изключиш от сметките, може би ще е по-реалистично, макар че само с 2 скаларии ще е тъпо според мен. Я махни и тях от сметките и си остани с две ята неони или други тетрички.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

madness777

6 години гледах цихлиди и накрая ги подарих . Останаха само мъжки и само се биеха . Сега ми се гледат малки, цветни и по бързи рибки , за това мислех за неони + някакви други . А скаларите 2 черни ми харесват като идея , а дискуси тъмно сините дето са , до колкото разбрах трябва да са малки всичките за да си порастат заедно и да не ги ядат ...? Някакви идеи за комбинация на неони с някакви по-голями или само неони примерно с барбуси или нещо такова ?

niki_o

10 Барбус Тетразона и 20 зелен Неон ще е супер.И двете породи са стадни и доста подвижни.

Ivan_S

Може по едно ято от черни и червени фантоми, без неони. Може да комбинираш със серпи (малко са зли) или разбори да речем. Разгледай целия раздел с тетри - там има всичко - бързи, бавни, шарени, малки, по-големи. Има много избор при тях.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

madness777

Измислих го ,  неонки ( обаче какви дали червени или обикновени ) , мъжки гупи около 10-тина . А с тях мога ли да сложа 2 Скалара или 2 Дискуса ? и някакви сомчета отдолу да стоят . Как ви се струва идеята ? Мъжките гупи са подвижни и красиви , в същото време от личен опит зная че супер издръжливи .

Amev

Червените правят по хубав пасаж от обикновенния , така ми казаха тези дни в един магазин. Аз имам 15-тина обикновенни в 270 литра , има и големи риби да ги събират , ама те не та не ;)

VDO

Черните неони са много издръжливи и прават много хубав пасаж,даже без да има нещо,което да ги стресира,клиновидната разбора също.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

niki_o

Споменаваме,споменаваме дребни породи,но човека си иска Скаларии.А нали знаете как ТЕ приемат неони и Гупи *CRAZY*

madness777

Ако си взема първо дребните рибки и след време взема 2/3 малки скалара или дискоса , да пораснат с тях няма да има проблеми мисля ..... . Ако не само фантоми червени и черни с мъжките гупи . Няколко анциструса + сомчета може по интересни дето не стават голями . Трябва да го напълня този аквариум само с неони и гупи , ще трябва бройка.... Някой да знае от къде мога да намеря мъжки гупи красиви ?

Similar topics (5)

38768

Публикации: 7
Прегледи: 13908

57670

Публикации: 16
Прегледи: 13151

54615

Публикации: 13
Прегледи: 7292

17923

Публикации: 73
Прегледи: 70326

8293

Публикации: 9
Прегледи: 5299