• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:32

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Колко броя риби в 82лт

Започната от miroslav_stoev, 16.03.2017 23:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miroslav_stoev

 Здравейте,

Знам, че е доста относително понятие, но все пак трябва да имам някаква основа за старт. Аквариума ми е 62/33/42 (до 40 някъде е нивото на водата т.е. към 82лт). Има доста растения (все пак не е растителен),филтър Ехеим пикъп 160 (дебит от 220-500л/ч). Искам да отглеждам данио, гупи и 2 анциструса. Според Вас колко рибки мога да пусна в аквариума ? Примерно 15 даниота и 5 гупи. Понеже в магазина ,от който пазарувам ме убеждават, че до 30бр няма да имам проблеми, но аз не съм сигурен в това.

Благодаря предварително.

niki_o

И правилно не си се доверил на магазинера.На тоя литраж-по контук е и след грунда...абе нямаш и 65-70л вода и с тази филтрация 15 Даниота и 5 Гупи са много.Намали първите на 10 и запази вторите и ще се получи с редовни смени.Хубавото е ,че Гупите няма да се развъдят с Данио в аквариума ако неотделяш бременните де :whistle:.
Пък и зависи от кой вид Данио си избрал- ако еЕритромикрон ,а от Гупите Ендлер може и да запазиш първоначалната броика.

miroslav_stoev

Аз вече взех 10 даниота предполагам, че са рерио(зелени и жълти). Ще взема 2 анциструса и 5 гупи. Вярно ли е твърдението, че гупите трябва да бъдат повече женски от колкото мъжките (някъде четох, че ако е мъжките са повече щели да уморят женските от гонене).

niki_o

По принцип е вярно.На един мъжки трябва да се падат 2 женски зада си разпределят мерака :-P Не е проблем и 2 мъжки и 3 женски в твоя случай.

miroslav_stoev

Така и направих. Не знам дали ще издържа да не си взема още 5 гупи. Просто изглеждат прекрасно в аквариума. :)

Similar topics (5)

51452

Публикации: 5
Прегледи: 3543

17923

Публикации: 73
Прегледи: 70332

32965

Публикации: 4
Прегледи: 6595

55764

Публикации: 1
Прегледи: 2044

36995

Публикации: 10
Прегледи: 8946