• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Каква е тази рибка? Питайте тук

Започната от chaykov, 23.11.2006 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

karadaliev

Това е по-едрият вариант (стана доста голяма, моята беше около 20см) на SAE-тата. Не мога да се сетя точното й име, те са два вида сиамски алгояд (siamese algae eater), това е по-големият.

petarstefanov84

ще имам ли проблеми с нея,само тя се опъва на крибензисите и притеснява образувалата се двойка,като прахосмукачка е,мислех че е отоцинклус:)

Nikiengi

Това не е САЕ, прилича ми на Грийнхейлус Амониери.


mario_gg

Offtopic :
Без да искам попаднах на темата .... и викам яяяя Лещанка в аквариум бре бре , после прочетох как се казва от горния пост.
Оказаха се от едно семейство и разликата като гледам не е голяма.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.cc%2Felhfv24pv%2Fmvrekl.jpg&hash=f880a02b752a12c92b0462180b6b1d1a8a6c82a9
imag

petarstefanov84


Deqn99

Може ли да ми помогнете да разбера каква е тази рибка? Днес един съсед я дал на майка ми и тя айде  в аквариума. Прибирам се и .. ШАХ ! Дали е хищна ? Благодаря предварително !  *thanks *dontknow*

Публикациите са слети: 10.04.2015г 15:03ч

Съвсем изключих да сложа снимки за което се извинявам,като се прибера ще кача.


Публикациите са слети: 10.04.2015г 16:04ч

Ето ги и снимките.



raiko

Това е местен вид, който се среща в бракичните води на нашето черноморие - Триигла бодливка.

Deqn99

Благодаря ти за отговора ! Вчера рибката беше стресирана и молинезията не я остави намира, само я гонеше. Апък днес гледам, а новата рибка напада анцитрусите ми.. Май скоро ще хваща пътя ..

Публикациите са слети: 11.04.2015г 18:06ч

До колкото прочетох в интернет, рибката е била засичана в "Шабленското езеро" "Дуранкулашкото езеро" и още други места покрай Черноморското крайбрежие. Чудя се да я пусна ли в "Шабленското езеро", но пък дали популацията там вече е изчезнала или направо да я мятам в морето ?  *dontknow*

Hai4o

Колеги не мога да резбера каква е тази риба и от какъв пол е!
Знам, само че е американски цихлид! ;-) Бялата!  :-[


raiko

Cichlasoma Nigrofasciatum .....   
Amatitlania (Archocentrus) nigrofasciata

Стоян Михов

Цитат на: Deqn99 - 11.04.2015 14:49
Благодаря ти за отговора ! Вчера рибката беше стресирана и молинезията не я остави намира, само я гонеше. Апък днес гледам, а новата рибка напада анцитрусите ми.. Май скоро ще хваща пътя ..

Публикациите са слети: 11.04.2015г 18:06ч

До колкото прочетох в интернет, рибката е била засичана в "Шабленското езеро" "Дуранкулашкото езеро" и още други места покрай Черноморското крайбрежие. Чудя се да я пусна ли в "Шабленското езеро", но пък дали популацията там вече е изчезнала или направо да я мятам в морето ?  *dontknow*

Най-добре в морето, по-безопасно е, че е минала през няколко сладководни аквариуми да не вкараш някоя сладководна болест сред дивите популации. В солената вода е по-безопасно, защото общите със сладката вода болести и паразити са малко, а на бодливката не й пречи морската вода.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Deqn99

Цитат на: Стоян Михов - 15.04.2015 23:55
Най-добре в морето, по-безопасно е, че е минала през няколко сладководни аквариуми да не вкараш някоя сладководна болест сред дивите популации. В солената вода е по-безопасно, защото общите със сладката вода болести и паразити са малко, а на бодливката не й пречи морската вода.
Твърде късно се отговори на моя въпрос, но няма проблем. Рибката преди 2 дни беше хвърлена в "Шабленското езеро" защото за около 2 дни ми изяде 2-3 малки хелера и разкъса опашката на 1 мъжка гупа, която за 1 вечер даде фира. Не знам, мислех си да я хвърля в морето, ама малко ме съмняваше, че ще оцелее там. Абе отървах се, не ми трябваше такава хищна рибка ..  :-)

Caxapa

Цитат на: Hai4o - 15.04.2015 18:14
Колеги не мога да резбера каква е тази риба и от какъв пол е!
Знам, само че е американски цихлид! ;-) Бялата!  :-[
Cichlasoma nigrofasciatum albino

Hai4o


Similar topics (4)

36995

Публикации: 10
Прегледи: 8946

56715

Публикации: 7
Прегледи: 4349

56811

Публикации: 10
Прегледи: 5987

57506

Публикации: 6
Прегледи: 4854