• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Каква е тази рибка? Питайте тук

Започната от chaykov, 23.11.2006 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

meshov

Здравейте,
Дойде време и аз да се поинтересувам за една рибка, ако някой знае каква е и откъде може да се купи

Рибка
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

kuk93

Цитат на: meshov - 02.12.2016 21:41
Здравейте,
Дойде време и аз да се поинтересувам за една рибка, ако някой знае каква е и откъде може да се купи

Рибка
Това е морска риба- http://aquariumbg.com/marine.php?marine=1065
В част от по-големите магазини има понякога такива. Много симпатична рибка.

danielm

има я и развъдена в БГ, даже има някъде тема.

polinalazarova11



Здравейте! Някой би ли ми казал каква е тази рибка ? *SORRY*


DobriG


polinalazarova11

Много ви благодаря за съдействието ! :-)

NJ

Привет, за втори път ми се появява под капака на сухото гроз с нещо като едър хайвер и се чудя от къде се е появил? Яйцата са по около 2мм всяко. Първото го изхвълих и беше твърдо и сухо. Това не съм го пипал още. Предполагам че е от ампуларията, която е сама но все пак ми е интересно да разбера.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170121/10f8e87fe1853a819c397b32ec298828.jpg

Caxapa

От охлюва е но е малко вероятно да е оплоден.  Те така си отлагат  хайвера на полусухо място над водата. Но за да се излюпи се иска и мъжки.

NJ

Благодаря. Вече знам че е женски😀

Caxapa

Вероятноста да си купиш мъжки е 50/50. Купуваш още два  и видиш ли два "на кълбо" то се оплождат. Е те тогава ще стане работата с излюпването и ще си имаш стотици малки тревопасни.

NJ

Май сам е по добре в този случай. И без това платите и молинезиите се опитват да прерпълнят аквариума. Даже щях да питам за контрацептиви дали има за риби. Отделно че го кълват от време на време и горкия охлюв се чуди как да се скрие целият в черупката.

raiko

За да се излюпи хайвера на ампуларията не е нужен мъжки (както и този охлюв в аквариума ти не е женски).При тези охлюви няма мъжки и женски! ... Просто ти е нужен втори охлюв. Ампулариите са двуполови охлюви.

NJ

http://aquariumbg.com/invertebrate.php?invertebrate=1253
тук пише че има мъжки и женски но може и да си прав. Как да е не искам да го размножавам и без това вече е пренаселено.

Caxapa

Почитания към Райко но все симисля, че точно този вид охлюви са двуполови и е доказано. Доказателства няма как да приведа в момента но  ги   има и  темата е обсъждана много пъти. Нека дане затваряме този спор и да го изясним казуса.

niki_o

Цитат на: Caxapa - 23.01.2017 18:51
Почитания към Райко но все симисля, че точно този вид охлюви са двуполови и е доказано. Доказателства няма как да приведа в момента но  ги   има и  темата е обсъждана много пъти. Нека дане затваряме този спор и да го изясним казуса.
E той какво каза?Трябва втори-няма мъжки и женски :-)
И няма нужда да привеждаш доказателства-всички охлюви са двуполови...доколкото знам аз де :-D

Similar topics (4)

56811

Публикации: 10
Прегледи: 5985

36995

Публикации: 10
Прегледи: 8946

56715

Публикации: 7
Прегледи: 4347

57506

Публикации: 6
Прегледи: 4854