• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

13.12.2019 07:07

Новини:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Ексима
  • Killiman Ltd

Каква е тази рибка? Питайте тук

Започната от chaykov, 23.11.2006 18:06

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

vixlin

Наследих 5-6 цихлиди и 3 сомчета.
Та исках да разбера какви са тези рибки за да мога да прочета малко за тях.

И тези сомчета.
Този е около 20 см. и постоянно гони дригите две сомчета които са малко по-малки.

това са другите два:

sigpro

Сомовете са:
- Птеригоплихт гибицепс /Pterygoplichthys gibbiceps/

Хобита - колекционирам умалени модели на автомобили и акваристика

eminem_999

А може и хипостомуси да са Hypostomus plecostomus

vixlin

Като гледам тук http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=302
Май са си точно Hypostomus plecostomus

sotneron

Моля за помощ,купих си 6 броя от тези рибки но не знам нищо за тях,ако някой знае как се казват ще съм много благодарен.

Nikiengi

Рибката е Руби Тетра или на латински Axelrodia riesei.  :-)

wwladoo

Цитат на: vixlin в 03.02.2014 10:10
Наследих 5-6 цихлиди и 3 сомчета.
Та исках да разбера какви са тези рибки за да мога да прочета малко за тях.

И тези сомчета.
Този е около 20 см. и постоянно гони дригите две сомчета които са малко по-малки.

това са другите два:

Африканските цихлиди  жълтите са Лабидохромис  Каурелиус, а сините на раета ми приличат на Елонгатус Мпанга (но не съм сигурен много са размазани и лоши снимките).
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

misheto95

Купих си нови рибки, но така и не разбрах какви са. Ако може някой да ми каже ще съм му много благодарна..  :-)

shnufito

Caxapa

Все се чудя как купувате рибки, без да знаете нищо за тях и тяхното отглеждане? Тази рибка е от рода на Данио и е ГМО. Но за да имате успех не е фатално да прочетете предварително дали въпросните рибки отговарят на хабитата който сте създали и дали има място за тях в аквариума.

sto79

Здравейте, вчера си купих една рибка, но не успях да запомня какъв вид е (мисля че започваше с "а").
Дълга е около 5-6 сантиметра и поведението и е като на анциструс. Постоянно "стърже" стъклата и растенията, но на по-бързи обороти. %)

andreydemon

Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Penta

Аймониери е да, имай в предвид че макар и растителноядна е доста агресивна към едри риби.

Николай_1996

Здравейте може ли някои да ми каже нещоповече за тези скаларии като пол (ако може все още да се определи) възраст и ако някои се сети още нещо ще ми бъде от полза  благодаря предварително  :-)