• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Каква е тази рибка? Питайте тук

Започната от chaykov, 23.11.2006 18:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Flamma

Цитат на: Деян в 02.11.2013 20:08
Не ги яж...  :-D
това ми напомня на една тема "ред черито стават ли за ядене" :D със сигрност няма да ги хапвам, нека плуват на воля

raiko много благодаря *DRINK*
-- Е, сега, когато се видяхме един друг -- каза Еднорога, -- ако ти повярваш в мене, и аз ще повярвам в тебе.

botan

Цитат на: raiko в 02.11.2013 20:08
Няма нищо лошо в това, че е ГМО. Просто мутацията е постигната с намесата на човека, а не на други фактори.

Мутация постигната с намесата на човека се нарича селекция. По-ускорена от природната.
ГМО значи генетичен материал от един организъм да се пренесе в друг. Тези риби  би трябвало да стават и за ядене, просто синтезират допълнителен пигмент от нам си какво, което ги прави розови.
I don't care, I love it!

botan

На животинския имаше в една торба с гупи и в нея забелязах някакви други рибки. Имаха формата на алфаро и цветовете на диви гупи, мислех да взема пакета, но като се върнах някой ме беше изпеварил. Все пак ми е любопитно какви биха могли да бъдат?  *dontknow*  :duvar:
I don't care, I love it!

icebg

Здравейте колеги ,
Не исках да отварям нова тема и ще питам тук. Мисля да си взема една рибка HYPHESSOBRYCON HELIACUS (kitty tetra), но това което виждам като снимка по холадските сайтове , от кадето евентоално ще доиде доста се различава от  повечето снимки на други места    *CRAZY*.
Питанката ми е коя рибка всъщност е въпросният вид.
1.

Или 2.

Блоагодаря ви много и лека вечер !  *DRINK*

raiko

Втората снимка трябва да е на твоята рибка. На първата снимка е Hemigramus caudovitatus.

icebg

Благодаря ! Остава ми да се надявам , че просто са объркали снимката в сайта  *dontknow*

Desidy

Днес си ги купих и продавача каза нещо от сорта, че това е "мрежесто сае" -хранило се с алги,
но не мога да намеря инфо!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

rdvsuka

може ли да ми кажете името на рибата и женска ли е  ?

Caxapa

Розово Данио. Междудругото, рибката е ГМО.

rdvsuka

Цитат на: Caxapa в 29.01.2014 16:04
Розово Данио. Междудругото, рибката е ГМО.
тоест ? :Д  с тва ГМО

Caxapa

Има си гугъл. Даден ти е вида на рибата казано то е че е ГМО и какво повече... Няма такава риба с такава окраска в природата..Цветово е създаден изкуствено...ТОЕСТ.. сега разбра ли?

donpeev

Искам да попитам това анциструс ли е или гибицепс? Продадоха ми го за анциструс, но се чудя какво е.. около 8-9см е в момента имам го от 2 месеca.
http://prikachi.com/images.php?images/443/7007443Z.jpg

soulkeeper

Според мен, това си е гибицепс

eminem_999

Че не е анциструс не е, а може ли да е някой друг вид от L-овете  *dontknow*

Caxapa