• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 11:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Каква е тази рибка? Питайте тук

Започната от chaykov, 23.11.2006 18:51

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

jagger


enterprise

благодаря за бързите отговори ,сега почвам да чета как да му е най-добре....

Gothica

Здравейте. Моля да ми помогнете за тези видове. Аз се справих само с това, че са цихлиди и голямата е мъжка. Ако ми кажете и латинските имена ще съм много благодарна.


Лошото поведение е като спуканата гума - не можеш да стигнеш много далеч, ако не я смениш.

ogogogo

И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Gothica

Благодаря  *privet* Ще се радвам ако някой може да помогне за другите 2 вида  :-[
Лошото поведение е като спуканата гума - не можеш да стигнеш много далеч, ако не я смениш.

митко

Третата рибка е Nimbochromis livingstoni.
Втората е трудна.Има няколко варианта.Ако има хоризонтални ленти е:
Melanochromis johanii
Ако има вертикални ленти е:
Pseudotropheus saulosi.
Ако няма ленти е:
Metriaclima sp.Membe deep
Metriaclima sp.Msobo Magunga.
Почти всички останали видове Metriaclima
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

rhodius

Здравейте! От 2 дни имам тази рибка, за която не знам нищо. Бях на разходка до Турция и я взех от там. Тъй като не вдявам въобще от езикът им чух че продавачката я нарече rainbow, във аквариума имаше също със жълта, червена и  синя окраска ако не се лъжа, но и до момента не мога да намеря нищо за нея в нета. ще съм благодарен ако ми помогнете със името и.
Благодаря предварително!


митко

Чанда ранга-стъклен костур
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

kamikadze ZX7RR

 *spam Много ще ме радва пасаж от 100 бр. от тях особено ако са от трите изброени цвята.


Karaboevi

Колеги днес жената ме изненада с подарък - една скаларийка (около 8см) но незнам какъв пол е, моля помогнете че искам да и взема другарче!!!


petar99

Полът на скларийте не може да се разпознае, докато не дойде време за размножаване. Мъжкарите се бият или когато вече имат хайвер, но само докато го хвърлят.

Caxapa

Цитат на: petar99 - 31.03.2013 11:19
Полът на скларийте не може да се разпознае, докато не дойде време за размножаване. Мъжкарите се бият или когато вече имат хайвер, но само докато го хвърлят.
Абе познават се но трябва малко повече време да се занимаваш с акваристика.  Мъжките скаларии имат по-изпъкнало чело.
: 31-03-2013, 11:27:05
Отделен е въпроса, че темата е за определяне на вида на рибите а не на пола.   :popcorn:

petar99

Цитат на: Caxapa - 31.03.2013 11:30
Абе познават се но трябва малко повече време да се занимаваш с акваристика.  Мъжките скаларии имат по-изпъкнало чело.
: 31-03-2013, 11:27:05
Отделен е въпроса, че темата е за определяне на вида на рибите а не на пола.   :popcorn:
А това не се ли случва смо понякога като при дискусите или винаги?

Caxapa

Като се занимаваш  малко по-дълго време със Скаларии и ти ще започнеш да различаваш коя е мъжка и коя женска.

Similar topics (4)

56715

Публикации: 7
Прегледи: 4391

56811

Публикации: 10
Прегледи: 6065

36995

Публикации: 10
Прегледи: 8982

57506

Публикации: 6
Прегледи: 4905