• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 14:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Големи рибки

Започната от metcheto, 13.09.2014 15:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

metcheto

Здравейте! Както знаем на всяка риба й дават максимален размер, но някъде четох, че рибите ако са здрави и се хранят добре растат цял живот, така че този размер, който го дават е приблизителен. На хелера му дават 10-12 см дължина.. Е, някой да има хелер 15см? Или молинезия с тази дъжина? На красивата Бета й дават 5-6-7см дължина, някой с 10 см Бета? :-) Разбирате ме какво имам в предвид. Надявам се темата ми да не Ви се стори глупава, на мен лично ми е много любопитно! :-)
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

Caxapa

Има и такива индивиди но не е вярно, че растат цял жовот. Особено ако не им осигурим оптимални условия ще останат  недоразвити и  доста често недъгави и изкривени. Визирам живородките.

metcheto

Да, имам в предвид ако условията са перфектни. :-) Ако някой колега има такава рибка нека сподели. ;-)
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

a__andreew

Здравейте колеги, преди доста време един колега от работата ми се раздели с хобито и ми даде рибите си. При това ги беше хранил с чернодробна храна и бяха станали огромни хелери. Това бяха най големите, които съм виждал. Сложих ги при скариди-макробахуми и те не ги закачаха и минаваха на почтенно разстояние от тях, но пък се сбиха и отупаха 2 възрастни кубински рака .

Асен Евгениев

Цитат на: metcheto - 13.09.2014 15:36
Здравейте! Както знаем на всяка риба й дават максимален размер, но някъде четох, че рибите ако са здрави и се хранят добре растат цял живот, така че този размер, който го дават е приблизителен. На хелера му дават 10-12 см дължина.. Е, някой да има хелер 15см? Или молинезия с тази дъжина? На красивата Бета й дават 5-6-7см дължина, някой с 10 см Бета? :-) Разбирате ме какво имам в предвид. Надявам се темата ми да не Ви се стори глупава, на мен лично ми е много любопитно! :-)
Разбира се, че има екземпляри с размери, по-големи от "стандартните".
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

12725

Публикации: 12
Прегледи: 10649

7924

Публикации: 7
Прегледи: 5630

57670

Публикации: 16
Прегледи: 13339

51322

Публикации: 2
Прегледи: 3392

54524

Публикации: 7
Прегледи: 4046