• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Странни същества в аквариума.

Започната от Татарчев, 29.04.2010 19:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Татарчев

Здравейте колеги. Днес сменях водата на аквариума, сифонирах дъното, и понеже в него от скоро имам скариди погледнах дали не съм засмукал някое бебе. Не бях, но забелязах малки с размер под милиметър "същества" щъкащи по дъното на кофата в която бях източил водата. Приличат на малка дафния,продълговати, безцветни с черна точка по средата, движат се бързо по дъното(2см/сек) и плуват като новоизлюпена артемия...  (в аквариума никога не съм пускал жива храна). Преброих около 10. В водата ги няма и предполагам живеят само в грунда.  :duvar:
Аквариума е 32л(д-43;в-33;ш-23см) и е стартиран преди година. В него има 4 микроразбори "Галакси", 3 малки анциструса и десетина скариди Ред Чери.
Вътрешен филтър 200л/час,
Растения - права валиснерия, явански мъх покриващи 90% от дъното; Плаващи - ричия пусната преди няколко дена покриваща 10% от повърхността.
Дъно- ситен (2-3мм) кварцов пясък.
Смяна на водата - всяка седмица по 20-25%.
Храна - Тetra Pro Colour
Засега не съм забелязал поражения от тях, но знам ли...
Ако някой има някаква информация за тая "твар" моля да я сподели.  *HELP*


Татарчев

Цитат на: Деян - 29.04.2010 19:25
Циклопс. :)
Мерси много!  *thanks
Сега ще поровя из форума за инфо.

botan

Аз съм завъждал и мидени рачета, виж първо дали е същото животинче. Понякога са без сакчетата отстрани, характерно е че се движат насечено.

Деян

На снимката го има и без сакче. А мидените рачета се движат плавно.  :-)

Татарчев

Aми по дъното се движат плавно, но много бързо.Плуват насечено. Мисля, че са тези от снимката, но не мога да определя точно. Значи микроразборите винаги ще си имат прясна храна...  *JOKINGLY*

piterd

Привет колеги,
Темата ми дойде точно и на моя интерес. Същото нещо забелязах и аз. Виждам, че се обединявате около отговора циклопс. Някой да има идея как това нещо попада в аквариума ? Може ли да се развъжда ? Аз си направих едно нано развъдниче за растения, в което имам точно такава 'храна' за рибки. Имам доста ричия и то се крие в нея.

Деян

Най - често попада в аквариумите чрез растения.Не се бойте, не е никакъв проблем, не вреди на нищо.  ;-)

Similar topics (5)

45789

Публикации: 4
Прегледи: 6360

57893

Публикации: 3
Прегледи: 3792

30374

Публикации: 9
Прегледи: 7724

1673

Публикации: 13
Прегледи: 9491

43584

Публикации: 9
Прегледи: 6329