• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

IAPLC 2013

Започната от Aquadream, 24.08.2013 22:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquadream

Амано извади сопата. Пет дисквалифицирани участника заради предеварителен показ на класирани снимки.
Мързи ме да превеждам. Който разбира Английски да чете.

The announcement from IAPLC steering committee

Thank you for applying for IAPLC 2013
We have already announced the result of IAPLC2013, but it becomes known that several of works were publicized without any notice or permission on a magazine in Thailand. It is very regrettable that the warning from the steering committee was ignored, and several pictures were publicized. After the deliberate consultation process, we decided that the below 5 works are disqualified.
Rank 27th
Rank 29th
Rank 114th
Rank 130th
Rank 708th

*the disqualified rank becomes vacant and the World Ranking does not change.
We clearly mentioned on the contest application form that the copyright for all submitted works for IAPLC belongs to Aqua Design Amano Co., Ltd. It is not allow to use the material for any public/internet media, such as articles or advertisements WITHOUT the permission. Also, disclosing of submitted work before the official announcement (before Nature Aquarium Party or publishing IAPLC contest booklet) is prohibited.
The steering committee organizes IAPLC under the strict judge guideline and makes fair and concurrent announcement of result. We would like to ask for all contestants of IAPLC to follow the contest rules and wait for the official announcement. Yourunderstanding and cooperation are highly appreciated.
The International Aquatic Plants Layout Contest Steering Committee
(http://en.iaplc.com/results13/news001.html)

Aquadream


bustama

Красиви са аквариумите и то не малко!
Но, не се ли загуби Aquascape с тези точни копия на landscape?
Рибите станаха врабчета... :-D

Aquadream

Цитат на: bustama - 29.09.2013 00:00
Красиви са аквариумите и то не малко!
Но, не се ли загуби Aquascape с тези точни копия на landscape?
Рибите станаха врабчета... :-D
Тревиална работа. Хипер перспективи, гротескни корени и скали и бели пътечки.
Турския аквариум на 10-то място е много добре пипнат.

pqko

Направо са супер,всичките са много добре пипнати.Няма лош  :-D

bustama

Цитат на: Aquadream - 29.09.2013 00:03
Тревиална работа. Хипер перспективи, гротескни корени и скали и бели пътечки.
Турския аквариум на 10-то място е много добре пипнат.

Мен точно турският аквариум пък въобще не ми се връзва. Лявата част добре на преден, но всичко назад няма връзка с нея. Много фризура, много - прекалил е. Пък и ми се струва подредено - изкуствено.

NO CARRIER

По-назад като че ли има по-добри неща, отколкото в челното класиране. Но това е Амано все пак.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

anasarka

Много интересни аквариуми са всичките за мене. Хърватина с пустинният пейзаж е нещо ново, не бях виждал преди такъв. Турците както винаги са брутално реалистични и двата, особено вторият е убийствен детайлизиран пейзаж. Останалите са реплики на вече правени като идеи скейпове доста пъти, но са и еволюирали, примерно горичката на виетнамеца, дърветата не са прави и подредени по конец, като на руснака който го измисли първи. Всичките имат убийствена дълбочина, но това го отдавам на напредналата фотография предполагам. :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Георги


Raven

Само кактуси не бях виждал в аквариум, и това доживях. Усеща се липсата на пластмасова фигурка на Панчо Виля на кон вдясно в ландскейпа.
Иначе много гори, много водопади, чудя се кога ли някой ще се сети да реализира старата ми идея за дисниленд под вода, храстчета мъхове оформени като Мики маус и Гъфи и отзад портрет на Майкъл Джексън.......

Ако някой геномодифицира риби които да приличат на славейчета или египетски лешояди и да си подфъркат над водопадите ще се вържат перфектно в съвременният акваскейп.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Турските са хубави и най-вече са без фототапет!
Бих искал да видя някои от показаните аквариуми на по-хубава снимка, има хубави неща.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

О да, има и много хубави идеи и реализации, но като цяло насоката лека полека си отива към един лачен казионен кич.
Майсторски аквариуми, спор няма, часовникарска работа, много чисти и стабилни. Просто идеята не ми е присърце, прекалено явна "заемка" на сухоземни пейзажи, малко неестествено ми идва.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

anasarka

Цитат на: Raven - 29.09.2013 19:04
О да, има и много хубави идеи и реализации, но като цяло насоката лека полека си отива към един лачен казионен кич.
Майсторски аквариуми, спор няма, часовникарска работа, много чисти и стабилни. Просто идеята не ми е присърце, прекалено явна "заемка" на сухоземни пейзажи, малко неестествено ми идва.
Като погледнеш 10 на единият турчин и 17 на другият турчин и двата са болезнено точно пресъздаване на сухоземен пейзаж, ама не ти ли допада 10-тият. Според мен не е проблем точното пресъздаване, а конкретни композиции. Какво мислиш по повода.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Raven

Мрънкането ми принципно е против общата концепция, някакси не смятам че е редно под понятието акваскейп да разбираме детайлно точно пресъздаване на чисто сухоземен пейзаж със средствата на акваристиката, получава се повече или по малко имитация.
Оставам си привърженик на някои от аквариумите на Амано, добрият стар скучен нейчъръл стил, по точно тези с корените защото при тях няма толкова грубо заемане на идея, скейпа там може да се тълкува и като сухоземен и като подводен но като цяло няма такъв рязък акцент, всичките тези водопади, ракурси и  преспективи ми идват малко синтетични.

Иначе аквариумите са майсторски , спор няма, да се съдера не мога да го направя това нещо, нито имам такова умение нито нервички, друго нещо ми се набива, при аквариумите май по едно време имаше  точки за трайност на композицията. Повечето от тези аквариуми са правени за снимката,месец два са ускорявани и фризирани само за да се докарат до вид за снимка, седмица без поддръжка и всичко заминава. Да се поддържа такъв акварим постоянно ще ти изгният ръкавите щото постоянно ще си до раменете бръкнал вътре с  ножичката.Предпочитам естествено развиващи се бавни аквариуми.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Aquadream

Само една малка забележка. Номер 10 наистина има впечатляваща доза реализъм, но и солидно количество черна брада по клоните на заден план. Също като номер едно от 2010.
Според мен аквариумите трябва да се оценяват не само по умението за подредба но и по умението за правилна поддръжка, със здравословно развитие на флора и фауна.
Наличие на черна брада говори за обратното.